MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Letecký den byl, je a bude

19. 7. 2018 | Mladá Boleslav – Dobový letecký den pořádaný Aeroklubem Mladá Boleslav je minulostí. Na program se přišlo podívat více než 15 tisíc diváků, což je o 25 procent více, než v roce 2016.

Muzeum představuje zaprášená vítězství automobilky

19. 7. 2018 | Střední Čechy – Takzvaná osmičková výročí si připomínáme po celý rok – nicméně Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi jde tak trochu proti proudu. Jeho výstava Vítězství plná prachu připomíná rok 1908, který v učebnicích dějepisu nefiguruje nijak tučným písmem.

Sucho zasáhlo na Mladoboleslavsku hlavně zemědělce

19. 7. 2018 | Mladoboleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Už několik měsíců sužuje nedostatek vody na Mladoboleslavsku zejména zemědělce. „Na sucho nijak reagovat nemůžeme, zavlažovací systémy by stály miliony korun,“ stěžuje si například Josef Louda, který předsedá zemědělskému družstvu Sever Loukovec u Mnichova Hradiště. Situace pro místní pěstitele tak letos nevypadá vůbec růžově.

Jízda po dálnici bez známky se prodražila o tisícovku

18. 7. 2018 | Střední Čechy – Častěji než našinci neplatí nyní za dálnici cizinci. Nasvědčují tomu alespoň poznatky ústeckých celníků, kteří prověřují dálniční známky i v části středních Čech: kontrolují dálnici D8 od Petrovic až po Prahu.

OBRAZEM: Krásnou louku obsadila národní výstava psů

16. 7. 2018 | Mladá Boleslav – Česká národní výstava psů na mladoboleslavské Krásné louce hostila o víkendu stovku plemen čtyřnohých miláčků. 

Hradiště nabízí nové pěšiny, své plány má i Bakov

16. 7. 2018 | Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou – Polní pěšiny dříve protkávaly krajinu, vinuly se od Božích muk k Božím mukám a od staleté lípy ke staleté lípě, oddělovaly jednotlivá políčka na drobnější úseky, bývaly lemovány stromy, které poskytovaly stín i nějaký ten plod k zakousnutí. Potom byly v rámci kolektivizačních experimentů rozorány, Boží muka, k nimž původně vedly, začala chátrat a ráz krajiny, který pomáhaly po staletí vytvářet, byl během okamžiku pryč. ...

Strážníci prázdniny nemají, řeší auta, hádky i stříkačky

14. 7. 2018 | Mladá Boleslav – Mladá Boleslav je přes léto takzvaně vylidněná. Neznamená to ale, že by se tu neděly nepřístojné věci. Jinak řečeno, léto si strážníci městské policie moc neužívají.

Sportovní plán? Desítky milionů i vlažná povinnost

13. 7. 2018 | Mladoboleslavsko – První červenec měl být datem, k němuž měla mít města i obce zpracovaný takzvaný plán rozvoje sportu. Převažující názor starostů byl nicméně takový, že jde o pouhou byrokracii a nadbytečné papírování.

Jedno dvě? Dva půllitry prý rozhodně neuškodí

12. 7. 2018 | Mladoboleslavsko /ANKETA/ – Jedno pivko neuškodí. Navíc když máte v nohách desítky kilometrů na kole. A konec konců na to pivko se přece po kole těšíte. A k vodě pivo patří také. Nebo snad ne?

Vzácný datel černý hnízdí na Chlumu i jinde v okrese

11. 7. 2018 | Mladoboleslavsko – Nezaměnitelné hlasové projevy i vytrvalé klování mohou zaslechnout návštěvníci přírodního parku Chlum u Mladé Boleslavi. Tamní les si totiž opět zvolil za své hnízdiště krasavec s červenou čepičkou, datel černý.

Pro zlepšení silnic na Mladoboleslavsku má kraj získat 1,4 miliardy od stát

10. 7. 2018 | Střední Čechy – Příslibem pro motoristy, kteří se pohybují na Mladoboleslavsku, je poslední jednání středočeských radních. František Petrtýl (ANO), který má na starosti dopravu, představil práce na zahájení investiční přípravy výstavby nových komunikací i rekonstrukcí: sedm akcí dohromady za 1,4 miliardy korun včetně DPH. Mají přispět k rozvoji regionu, jestliže nejen vyřeší dopravně problémové lokality, ale také nabídnou chybějící propojení. ...

Auta dostanou záchranáři, městští strážníci i školy

10. 7. 2018 | Mladá Boleslav – Je to dobrá zpráva! Mladoboleslavské složky integrovaného záchranného systému dostanou v nejbližší době darem nová vozidla. Automobilka Škoda Auto v rámci úzké spolupráce s městem Mladá Boleslav vybaví městskou policii a středočeskou záchrannou službu novými vozy. Na své si ale přijdou i čtyři střední školy z mladoboleslavského okresu, které začátkem školního roku získají pro výuku autoškoly čtyři vozy značky Fabia. ...

OBRAZEM: Na sraz Lhot dorazily tisíce

9. 7. 2018 | Dlouhá Lhota - Tisíce lidí navštívily o víkendu Dlouhou Lhotu, kde se konal osmatřicátý sraz všech Lhot a Lehot. Počasí přálo a pořadatelé si zaslouží obrovské díky a obdiv za přípravu a organizaci.

Na Mladoboleslavsku poměřili síly zástupci desítek Lhot

9. 7. 2018 | Střední Čechy – S velkou pozorností se o víkendu setkalo již 38. setkání zástupců Lhot (a také Lehot na Slovensku), které tentokrát pořádaly obce Dlouhá Lhota a nedaleká Husí Lhota na Mladoboleslavsku. Sjelo se tam přes sedm desítek delegací.

Práce v Sokolovně pokračují, budovu čeká velká oprava

9. 7. 2018 | Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – V plném proudu jsou v současné době demoliční práce v suterénu Sokolovny. Ty jsou součástí širších úprav tamního prostoru, na jejichž konci by měl být nejen zmodernizovaný bazén, který bude vyhovovat vysoké poptávce po koupání v Mladé Boleslavi, ale i celková oprava a odvlhčení historicky cenné budovy Sokolovny.

Unikátní sraz Lhot hostí Dlouhá Lhota potřetí

7. 7. 2018 | Dlouhá Lhota - Sraz všech Lhot a Lehot z Čech i Slovenska se letos koná po osmatřicáté. Dlouhých Lhot je v Česku pět, ale jen jedna má vlastní poštovní směrovací číslo – a to je právě ta nedaleko Mladé Boleslavi, která se letos stala hostitelem srazu všech Lhot a Lehot z Česka i Slovenska.

Červenec přináší do Mladé Boleslavi další uzavírky

4. 7. 2018 | Mladá Boleslav – Dlouho nepanoval v Mladé Boleslavi tak čilý stavební ruch, jako v letošním roce. Rekonstrukce celých ulic, výměna plynovodů, vodovodů a inženýrských sítí, oprava podjezdů, a mnoho dalšího. To vše si kromě dlouhodobých výhod vynucuje i krátkodobé nepříjemnosti v podobě uzavírek. Nejinak tomu bude i v období prázdnin – v čase, kdy většina lidí odjíždí na dovolené, budou mít dělníci napilno možná tím více. ...

Před 20 lety tragicky zahynul Pavel Bím

2. 7. 2018 | Mladá Boleslav – Dnes je to na den přesně, kdy cestou na Německou rally zemřel výtečný žurnalista, fotograf, znalec automobilového sportu a také externí redaktor Boleslavského deníku, Pavel Bím.

"Bohemka" tradičně přilákala davy

1. 7. 2018 | Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Prostor okolo Bondy centra, Škoda Muzea a autobusového nádraží ovládla v sobotu dopoledne rychlostní zkouška, která byla součástí Rally Bohemia, tohoto svátku všech milovníků motorsportu, který letos slaví pětačtyřicáté výročí.

Kázání na skále připomnělo válku, zdůraznilo mír

1. 7. 2018 | Mšeno - Pojem "skalní křesťan" nabyl zvláštního rozměru v sobotu 30. června. Na vyhlídkách u Romanova poblíž Mšena se na skalách konala jedinečná bohoslužba, která připomněla utrpení Třicetileté války a zdůraznila též vratkost a tím větší cenu míru, jakož i nutnost vzájemného porozumění. 

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
20:14:03 | 19.07.2018Mladá Boleslav má svoji kilogramovou stříbrnou medaili

Jablonecká Česká mincovna představuje statutární město Mladou Boleslav na stříbrné medaili, která je tak dalším městem zvěčněném na jednom kilogramu ryzího stříbra. První medaili, věnovanou Plzni v rámci investiční série Statutární města, vyrazila ...

Mladoboleslavské Bondy má tři nové nájemce

11.06.2018 | Z regionu

V obchodním centru Bondy Mladá Boleslav, jenž patří realitní skupině CPI Property Group, otevřely v dubnu a květnu tři nové prodejny. Nejnovějším přír ...

Benefičním koncertem oslaví tenorista Rolando Villazón 10 let v roli evropského ambasadora smíchu

06.06.2018 | Z regionu

PRAHA - Nezisková organizace Zdravotní klaun roznáší prostřednictvím svých 86 profesionálních klaunů smích nemocným dětem a osamělým seniorům již osmn ...Čtvrtek 19.7.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.