MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Pověstné báchorky Mnichovohradišťska - Výstava

Kdy:
Pondělí 21.05.2018 od 09:00 hod až 31.10.2018
Kde:
Muzeum města , Mnichovo Hradiště
Sociální sítě:
Sdílet:

Víte, kde se říká v Čertovinách? Vzpomínáte na perníkovou chaloupku a Píčův statek? Víte, v kterém hospodářství sloužil císař Josef II? Slyšeli jste už o haškovském hastrmanovi či o zlé paní z Valečova?
Pokud vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přijďte se podívat na novou výstavu Pověstné báchorky Mnichovohradišťska do městského muzea. Muzejní pracovníci ji připravili společně se spolkem Pověstné báchorky. Vycházeli z pověstí a příběhů, jak je zaznamenali místní sběratelé, např. klášterský učitel Alois Šimon, Ladislav Nevyhoštěný ze Strážiště či Miloslav Stejskal ze Březiny.
Setkáte se zde s pověstmi známými, jako je např. ta o založení kostela v Mohelnici, ale poznáte i řadu dalších. Čekají na vás vodníci, čerti, divoženky a další tajemné bytosti, které se zjevovaly našim předkům. Poznáte pověsti spjaté s bývalým cisterciáckým klášterem a s dalšími místy v okolí Mnichova Hradiště.

Po děti jsou připravené pracovní listy, po jejichž vyplnění je čeká odměna. Součástí výstavy je i několik interaktivních prvků - například skládání středověkých kachlů z hradních kamen na Valečově nebo zdobení perníkové chaloupky, kterou pro muzeum vytvořily děti v klubu Jednoty bratrské.
S klubem Jednoty bratrské bude možné se na výstavě setkat 14. července, 4. srpna a 25. srpna. Vždy od 9 do 15 hodin budou probíhat truhlářské dílničky, při nichž si děti budou moci vyrobit kouzelnou truhličku.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí61,854124069214