MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Andělské vánoce - Výstava / Mladá Boleslav

Kdy:
Sobota 24.11.2018 od 17:00 hod až 06.01.2019
Kde:
Hrad, muzeum, Mladá Boleslav
Pořadatel:
Sdílet:

Výstava - andělé v různých podobách. Někteří je prý skutečně viděli, další o jejich existenci nepochybují, prý jsou ale i tací, kteří nad jejich existencí váhají - postavy na pomezí nadpřirozeného a lidského, v křesťanské tradici zvaní andělé.
Představují sféru, která je spojena s bezpečím, s dobrotou, s laskavostí, ale i s prosazením božské vůle. O andělech si sice představujeme mnohé, ale ve skutečnosti o nich nevíme téměř nic, jen známe jejich úlohu být prostředníky mezi Bohem či bohy a námi lidmi.
Muzeum Mladoboleslavska proto na vánoční dobu připravilo výstavu, která chce návštěvníkům andělské téma přiblížit z různých stran - jako boží posly, jako strážce, jako průvodce a ochránce. Sice nevíme jak ve skutečnosti andělé vypadají, ale tradičně jsou zobrazováni v podobě okřídlených bytostí. A tak bude výstavní sál muzea naplněn nejrůznějšími anděly především v podobě uměleckých děl, ať plastik, obrazů či knižních vyobrazení.
Souběžně s touto výstavou pak budou v muzejní Galerii na arkádě vystaveni Andělé očima dětí, výstava dětských ztvárnění andělské tematiky, kterou muzeum připravuje ve spolupráci s mladoboleslavskou ZUŠ.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí62,942028045654