MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

22. ročník salonu filmových klapek v Mladé Boleslavi

Kdy:
Středa 27.03.2019 až 08.04.2019
Kde:
Škoda muzeum, Mladá Boleslav
Pořadatel:
Sdílet:

Již 22. ročník projektu Salonu filmových klapek, který je tradiční součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu, zavítá při své Klapka tour opět do Mladé Boleslavi.
Unikátní umělecká díla od předních českých výtvarníků ztvárněná na filmové klapce zde budou k vidění v prostorách ŠKODA Muzea od 27. března do 8. dubna 2019.
Letošní kolekce Salonu filmových klapek čítá na 120 originálních děl. Mezi výtvarníky, kteří filmovou klapku povýšili na umělecké dílo, nechybí ani letos taková jména, jako je Kristián Kodet, Iva Hüttnerová, Jiří Slíva, Kateřina Miler, Ivan Baborák a další významní výtvarníci.
Z Mladé Boleslavi pak Klapka tour zamíří ještě do Olomouce, Brna a Zlína, kde kromě výstavy proběhne také tradiční aukce. Ta se letos uskuteční v neděli 26. května 2019 v Kongresovém centru ve Zlíně v době konání 59. ročníku Zlín Film Festivalu - Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež.
Výtěžek aukce bude stejně jako v předchozích letech věnován na podporu autorských snímků studentů filmových škol a dalším začínajícím tvůrcům.

V úterý 28. května dopoledne vybere Nadační fond FILMTALENT ZLÍN na základě soutěže projekty (výstavy, dokumentární, hrané a animované filmy), mezi které se výtěžek aukce rozdělí.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí41,798114776611