MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

ŠKODA Parts Center v Mladé Boleslavi již 20 let zajišťuje spolehlivé a rychlé zásobování originálními díly

23.07.2020
Už 20 let zajišťuje ŠKODA Parts Center v Mladé Boleslavi zásobování autorizovaných servisů ve více než 100 zemích světa ŠKODA Originálními díly a Originálním příslušenstvím. Jako jeden ze tří evropských skladů s originálními díly koncernu Volkswagen zajišťuje ŠKODA Parts Center také zásobování originálními díly dalších koncernových značek. Od zahájení provozu bylo toto vysoce moderní centrum důsledně rozvíjeno a rozšiřováno. Jen samotné skladové prostory v současné době zabírají plochu přes 105 000 metrů čtverečních, což odpovídá ploše přibližně 13 fotbalových hřišť. Jedná se tak o největší sklad originálních dílů v České republice.
Foto: skoda-storyboard.com
Stanislav Pekař, vedoucí After Sales společnosti ŠKODA AUTO, říká: "Zajištění rychlé a spolehlivé dostupnosti originálních dílů je pro zachování spokojenosti zákazníků zcela nezbytné. Naším cílem, a zároveň závazkem celého týmu, je dodávat servisním partnerům ŠKODA a dalším koncernovým značkám díly v co nejkratší době - k tomu využíváme nejmodernější skladovací a dopravníkovou techniku."

Zhruba 550 zaměstnanců zpracovává ve ŠKODA Parts Centru v třísměnném provozu denně více než 28 000 objednaných položek. Servisům v České republice jsou originální díly dodávány přes noc, partneři značky ŠKODA v Evropě obdrží své dodávky většinou během 24 hodin od objednání.

Jako jeden ze tří evropských centrálních skladů koncernu Volkswagen hraje ŠKODA Parts Center důležitou roli i v rámci zajišťování dodávek originálních dílů značek VW, Audi, Seat a Volkswagen užitkové vozy do severní a východní Evropy. Vedle České republiky a Slovenska se díly dodávají i do Pobaltí, Polska, Ruska, Švédska a Norska. Od září 2020 dodává ŠKODA Parts Center v Mladé Boleslavi navíc také originální díly značek VW, Audi a Volkswagen Užitkové vozy, směřující do Běloruska.

Denně je ve ŠKODA Parts Centru odbaveno zhruba 200 kamionů s díly od 2 000 dodavatelů ze 45 zemí. Expedice dílů probíhá prostřednictvím pozemní, vodní nebo letecké dopravy - přepravu dílů zajišťuje denně 140 nákladních vozů, kromě toho se měsíčně posílá zhruba 50 kontejnerů do zámoří. Nejdelší cestu, která činí 18 135 kilometrů, nyní z Mladé Boleslavi urazí díly určené pro servisy na Novém Zélandu.

Aby byl i po tak dlouhé přepravě zajištěn bezvadný stav originálních dílů, používá společnost ŠKODA AUTO speciální obaly. Tyto obaly jsou podrobovány četným zkouškám, jednou z nich je například pádový test, prověřující stabilitu ploch, rohů a hran. Obaly také získaly řadu ocenění, včetně ocenění v české soutěži Obal roku a cen mezinárodní organizace World Packaging Organization.

Za časů socialismu a v prvních porevolučních letech byly dodávky originálních dílů pro vozy značky ŠKODA nejprve v rukou státního podniku Mototechna. Od roku1992 převzal odpovědnost za dodávky originálních dílů hlavní výrobní závod společnosti ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Tehdy se objednávky dílů vyřizovaly v různých halách, některé zboží, určené pro export, tak muselo být přepravováno i na vzdálenost přes půl kilometru. Tyto okolnosti, společně s rychle rostoucím počtem vozů značky ŠKODA na mezinárodních trzích, vedly k vybudování vlastního skladu a distribučního centra originálních dílů.

V roce 1998 byl v Řepově u Mladé Boleslavi položen základní kámen nového skladu originálních dílů, o dva roky později byl pak zahájen provoz ŠKODA Parts Centra. Tehdy se ještě rozkládalo na ploše 36 000 metrů čtverečních, v roce 2013 pak bylo rozšířeno na 74 000 metrů čtverečních. V roce 2018 dosáhlo své dnešní velikosti - 105 000 metrů čtverečních skladovací plochy. Od roku 2013 je také v provozu výškový regálový sklad: do jedenácti regálových uliček o výšce 42 metrů se vejde 40 000 palet, naskladnění a vyskladnění originálních dílů a příslušenství je plně automatizované. Vedle regálového skladu provozuje společnost ŠKODA AUTO v Řepově navíc i blokový sklad s 8 000 paletovými místy. Speciální regály umožňují maximální využití disponibilního prostoru.

Náhradní díly na vozy značky ŠKODA se z Mladé Boleslavi dodávají ještě minimálně 15 let po ukončení sériové výroby, v určitých případech ještě déle. Nejstarší originální díl, který se aktuálně nachází na skladě, má číslo 6U0905851B - je to spínač zapalování, který se od 1. srpna 1976 používal v modelech ŠKODA 105/120/130/135/136,v kupé GARDE a později v modelových řadách FAVORIT/FORMAN a FELICIA. ŠKODA Parts Center ročně expeduje až 3 000 těchto zapalování a zajišťuje tak, aby i starší modely značky ŠKODA byly i nadále pojízdné.
Zdroj: ŠKODA AUTO
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Nicola Koldová je novou vedoucí rozvoje strategie a obchodní sítě Škoda Auto na českém trhu

Škoda Auto na českém trhu obměňuje svůj manažerský tým. Na místo vedoucí rozvoje strategie a obchodní sítě nastupuje Nicola Koldová. Manažerka s rozsáhlými zkušenostmi v automobilovém oboru nahrazuje Miroslava Holana, jenž tuto funkci zastával od ...

V celé Praze i Středočeském kraji budou všechny autobusové a trolejbusové zastávky na znamení

V celé Praze i Středočeském kraji bude od 29. června 2024 sjednocen charakter všech autobusových a trolejbusových zastávek PID. Pro výstup v každé zas ...

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seni ...

Nové štítky na přejezdech posílí bezpečnost a pomohou v lepší identifikaci místa

Správa železnic začíná používat nové reflexní štítky s čísly přejezdů, které jsou lépe viditelné. V rámci pilotního projektu jimi osadí více než dvě d ...

ŘSD: Upravená světelná křižovatka na silnici I/16 u Řepova je uvedena do provozu

Na silnici I/16 u Řepova na Mladoboleslavsku uvedli silničáři do plného provozu upravenou světelnou křižovatku. Ta je teď zejména díky prodlouženým př ...

Pátek 21.6.2024
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes