MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

ŠKODA Academy se zaměřuje na digitální odborné vzdělávání a nabídku vzdělávání dospělých

26.01.2021
MLADÁ BOLESLAV - ŠKODA Academy v uplynulém roce využila pandemii koronaviru k tomu, aby důsledně vsadila na online nabídku vzdělávání. Žáci a studenti firemního vzdělávacího zařízení přitom profitují z pestrého programu virtuálních kurzů, který je neustále rozšiřován. Velký zájem je zejména o IT kurzy, které už absolvovalo více než 4 100 zájemců. Kromě toho společnost výrazně pokročila i ve vzdělávání zaměstnanců v oblasti elektromobility: do dnešního dne speciální školení absolvovalo více než 16 500 zaměstnanců.
Foto: skoda-storyboard.com
Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast personalistiky, vysvětluje: "Rychle, efektivně a pragmaticky jsme zareagovali na pandemii koronaviru tím, že jsme důsledně digitalizovali naší nabídku odborného vzdělávání i vzdělávání dospělých. Naši žáci, studenti a zaměstnanci z tohoto posunu směrem k vyšší digitalizaci profitují a mohou se teď vzdělávat jednoduše a pohodlně z domova. Transfer poznatků je tím zajištěn i v době pandemie. Děkuji vedoucímu ŠKODA Academy Aloisi Kauerovi a jeho týmu za bezproblémový přechod z prezenční formy výuky na online výuku."

Alois Kauer, vedoucí ŠKODA Academy, zdůrazňuje: "Naše ŠKODA Academy v minulém roce dokázala, že je i ve složitých podmínkách schopna plnit své úkoly v oblasti vzdělávání. Od roku 2013 jsme do vzdělávacích programů a technického vybavení investovali více než 340 milionů korun - a to se v této náročné době vyplácí. Jen IT kurz v minulém roce absolvovalo 4 100 účastníků, více než 16 500 zaměstnanců už je proškoleno v oblasti elektromobility. V této cestě důsledně pokračujeme a naši nabídku odborného vzdělávání i vzdělávání dospělých budeme dále rozšiřovat."

Stejně jako výrobu v českých závodech bylo v první vlně pandemie covid-19 nutné zastavit i provoz oblasti vzdělávání. ŠKODA Academy v reakci na to obsahy kurzů urychleně digitalizovala, přičemž například vsadila na živě vysílané webináře. Už před pandemií koronaviru společnost ŠKODA AUTO investovala do zařízení potřebného pro distanční výuku žáků a studentů. Podnikové učiliště navíc vyvinulo nové nástroje online výuky.

Na podporu zaměstnanců a vedoucích pracovníků při přechodu na mobilní práci spustila společnost ŠKODA AUTO projekt #STRONGERTOGETHER. Zaměstnanci ŠKODA AUTO mají k dispozici jak technické prostředky a vybavení, tak i odbornou podporu ve formě materiálů, průvodců a kurzů k efektivnímu zvládání mobilní práce. S novým způsobem vedení lidí na dálku se musejí popasovat i členové managementu. ŠKODA Academy proto vytvořila příručky a nabízí kurzy, jejichž cílem je usnadnit vedoucím pracovníkům tuto novou roli.

Připraveni na budoucnost: školení elektromobility a vzdělávací kurzy IT
Souběžně s rozsáhlou digitalizací v souvislosti s pandemií covid-19 pokračovaly školící programy společnosti ŠKODA AUTO na téma elektromobilita. Do dnešního dne tyto programy, zavedené v roce 2016 a určené pro zaměstnance, žáky i pracovníky dodavatelských firem, absolvovalo už více než 16 500 zaměstnanců. Od roku 2017 absolvují školení elektromobility, na míru sestavené podle jejich učebního oboru, také všichni žáci středního odborného učiliště. V roce 2020 nabídla společnost ŠKODA AUTO další kurzy v této oblasti: do dnešního dne tento školící program absolvovalo více než 700 účastníků.

V rámci digitální transformace dále roste i význam IT školení. Společnost ŠKODA AUTO přitom pokrývá celé spektrum vzdělávání: od prostého školení až po ucelené vzdělávací programy v oblasti informačních technologií. Škodováci se tak mohou například nechat vyškolit na pozici Junior Data Analyst. Automobilka přitom klade mimořádný důraz na to, aby byly vždy využívány nejmodernější technologie, které jsou běžné v reálném profesním životě, například v oblastech hydrauliky a pneumatik nebo v oblasti kontrolních systémů Současně společnost ŠKODA AUTO v oblasti vzdělávání sází na aktuální trendy a například v oblasti e-learningu používá live a online formáty s využitím prvků gamifikace (tzv. škola hrou). K dispozici je také platforma pro virtuální spolupráci DEON.

V souvislosti s aktuální koronavirovou situací nabízí ŠKODA AUTO po domluvě s Odbory KOVO od 18. 1. 2021 výrobním/režijním dělníkům (od 25. ledna pak i technickohospodářským pracovníkům, jejichž oblast práce mobilní práci neumožňuje), kterým byla nařízena karanténa, možnost využívat po domluvě s přímým nadřízeným režim mobilní práce prostřednictvím prohlubování kvalifikace. Tento pilotní projekt vytvořený ve spolupráci a po dohodě s Odbory KOVO je postaven na bázi důvěry a odpovědnosti společnosti jako zaměstnavatele za zdraví a příznivé životní a pracovní podmínky zaměstnanců. Vyžaduje také férový a odpovědný přístup ze strany každého zaměstnance.

Atraktivní: široká nabídka spolupráce s mnoha výhodami pro studenty a žáky
Společnost ŠKODA AUTO spolupracuje se zhruba 20 vysokými školami v České republice, například formou odborných praxí nebo vypracování závěrečných prací, aby podpořila spolupráci mezi průmyslem a akademickou sférou. Absolventům vysokých škol se kromě toho otevírá celé spektrum možností, například možnost odborné stáže nebo účasti v trainee-programu, jehož součástí je i zahraniční praxe. Součástí této nabídky je i rozvojový a talentový program pro doktorandy, kteří v jeho rámci spolu s odborníky ze společnosti ŠKODA AUTO pracují na své disertační práci. Od roku 2019 oceňuje společnost ŠKODA AUTO nejlepší závěrečné práce Cenou Laurina & Klementa, honorovanou navíc i odměnou ve výši až 80 000 korun.

Zdroj: Škoda AUTO
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

VZP: Pacientů s HIV přibylo, Česko je nadále zemí s nízkým počtem pacientů

Vloni přibylo 676 nových případů infekce HIV u pojištěnců VZP. Za léčbu 2800 pacientů pojišťovna vloni zaplatila více než 500 milionů korun, nejvíce za uplynulých 5 let. Nakažení mají přístup ke stále modernějším lékům, které jim umožní žít kvalitní ...

Blíží se advent a s ním i tradiční vánoční vozidla MHD, letos rozsvítí 17 českých měst

Dopravní podniky v sedmnácti městech České republiky zpestří svým cestujícím adventní čas speciálně vyzdobenými vozy. Vánoční atmosféru v ulicích dola ...

Škoda Auto zahájila celosvětovou proměnu svých dealerství v novém korporátním designu

MLADÁ BOLESLAV - Škoda Auto zahájila uvedení nového firemního designu ve svých dealerstvích. Postupně se promění 4 000 showroomů po celém světě. Zcela ...

Středočeši významnou většinou zvolili Jana Skopečka předsedou středočeské ODS i lídrem pro krajské volby 2024

Středočeští občanští demokraté na svém sněmu v sobotu 25. listopadu opětovně potvrdili významnou většinou (103 delegátů z přítomných 115) Jana Skopečk ...

Škoda Auto spouští službu Pay to Fuel pro snadnou platbu za tankování přímo z vozu

MLADÁ BOLESLAV - Škoda Auto dále rozšiřuje paletu digitálních služeb a uvádí službu Pay to Fuel. Po natankování mohou řidiči provést platbu kreditní/d ...

Pátek 1.12.2023
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes