MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Škoda Muzeum zahájilo výstavu zaměřenou na udržitelný rozvoj

16.02.2024
MLADÁ BOLESLAV - Ochrana životního prostředí a snižování ekologických dopadů činnosti společnosti je dlouhodobě nedílnou součástí firemní strategie společnosti Škoda Auto. V období od 17. ledna do 16. června probíhá ve Škoda Muzeu rozsáhlá výstava, která návštěvníkům představuje závazky společnosti v oblasti udržitelnosti. Výstava je také příležitostí k veřejné premiéře zcela nového modelu Kodiaq, který je nyní poprvé nabízen rovněž s plug-in hybridním pohonem.
Foto: skoda-storyboard.com
Nová výstava ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi vyzdvihuje závazky společnosti v oblasti elektrifikace a udržitelnosti. K vidění bude až do 16. června a návštěvníkům umožní podrobně se seznámit s iniciativami společnosti Škoda Auto, jejichž cílem je neustálé snižování dopadu na životní prostředí. Expozice detailně popisuje konkrétní kroky, které automobilka činí pro snižování emisí v celém hodnotovém řetězci. Kromě toho představuje řadu historických i současných ekologických projektů a aktivit a nastiňuje budoucí plány v oblasti udržitelnosti.

Dlouhá tradice ekologických inovací


Výstava ve Škoda Muzeu přibližuje nejen historii společnosti, ale také její dlouhodobý zájem o ochranu životního prostředí, na který poukazují vozidla jako Škoda Eltra. Tento plně elektrický model, odvozený od vozu Škoda Favorit, vznikl na počátku devadesátých let a představuje počátek novodobých snah o elektrifikaci u značky Škoda.

Návštěvníci se dále mohou dozvědět o používání udržitelných materiálů v současných modelech Škoda. Například v novém modelu Škoda Kodiaq jsou textilie použité na čalounění sedadel a obložení stropu či koberce v kabině i zavazadlovém prostoru vyrobeny z větší části z recyklovaného polyesteru nebo v případě výbavového stupně Design Selection Lounge jsou potahy sedadel vyrobené z kombinace recyklovaných přízí se 40 % přírodní vlny. Dokonce i kožené potahy sedadel jsou vyráběny ekologickými postupy a ikonický deštník Škoda je nyní zhotoven z recyklovaných materiálů.

Společnost Škoda Auto ve spolupráci se svými dodavateli intenzivně pracuje na vývoji nových, trvale udržitelných materiálů pro budoucí výrobu, včetně snadno recyklovatelných jednosložkových materiálů a recyklovaných plastů pro sedadla a výplně dveří. Vystavená studie interiéru vozu Škoda Octavia nabízí pohled na udržitelné materiály, které se uplatní v interiérech vozů v budoucnosti.

Udržitelný rozvoj jako pevná součást firemní strategie


Od roku 2013 zastřešuje Škoda Auto své environmentální projekty pod strategii GreenFuture, kterou tvoří tři základní pilíře GreenFactory, GreenProduct a GreenRetail. Ekologický přístup podtrhuje začlenění udržitelnosti také jako zásadní součásti firemní strategie Next Level - Škoda Strategy 2030.

Od roku 2020 automobilka neukládá žádný výrobní odpad na skládky. To znamená, že veškerý odpad z výrobních procesů je materiálově nebo energeticky využit. Do roku 2030 se Škoda Auto zavázala dosáhnout ve svých třech českých výrobních závodech stejně jako ve dvou závodech v Indii neutrálního provozu z hlediska emisí CO2 a zároveň snížit emise nově prodaných vozů v Evropě o 50 % ve srovnání s rokem 2020. Česká automobilka také rozšiřuje využívání obnovitelných zdrojů energie prostřednictvím mnoha významných projektů. Ve spolupráci s dodavatelem energií ŠKO-ENERGO modernizuje teplárnu na 100% využití biomasy. Dále ve svých závodech v kooperaci s ostatními partnery rozvíjí projekty v oblasti solární energie, což je dalším příkladem jejího komplexního přístupu k udržitelnosti.

Podpora udržitelnosti v mezinárodní síti prodejců


Společnost Škoda Auto rozšiřuje své úsilí o udržitelný rozvoj i na celosvětovou síť prodejců. Zavádí ekologické postupy v logistice, včetně používání recyklovatelných obalů, elektrických nákladních vozidel a optimalizace tras s cílem minimalizovat emise. Ve svých autorizovaných prodejnách a servisech podporuje udržitelný provoz instalací fotovoltaických panelů, bateriových úložišť a tepelných čerpadel pro snížení spotřeby energie. Vedle toho společnost Škoda Auto zajišťuje odpovědné nakládání s chemickými látkami, odpady, energiemi a vodou.

Chcete-li se dozvědět více o iniciativách společnosti Škoda Auto v oblasti udržitelného rozvoje, podrobné informace o výstavě včetně otevírací doby Škoda Muzea naleznete zde. Škoda Auto provozuje také vlastní microsite věnovanou udržitelnosti, která nabízí hlubší vhled do témat a opatření z oblasti ochrany životního prostředí, sociální odpovědnosti a správy a řízení společnosti (ESG).

Zdroj: ŠKODA Auto
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

V loňském roce zaplatila VZP za léčbu hemofilie téměř miliardu korun

Hemofilie je vzácné dědičné onemocnění, které se projevuje poruchou srážlivosti krve. Vloni se s ním léčilo 1326 klientů VZP (dvakrát více mužů). Léčba hemofilie patří k těm nejnákladnějším, VZP za ni v loňském roce zaplatila rekordních 989 milionů ...

Přestavba mimoúrovňové křižovatky Kosmonosy postoupila do středního dělícího pásu dálnice D10

Komplexní přestavba mimoúrovňové křižovatky Kosmonosy na dálnici D10 v km 46 pokračuje další fází. V těchto dnech se práce rozjely také ve středním dě ...

Škoda Superb nyní dostupná s dalšími pohonnými jednotkami včetně nového plug-in hybridu

Mladá Boleslav - Čtvrtá generace modelu Superb vstupuje na český trh v dalších variantách. Nabídku motorizací obohacuje výkonný zážehový motor 2,0 TSI ...

Nová aplikace MyŠkoda spojuje několik nových funkcí v jedné aplikaci pro lepší zákaznický zážitek

Mladá Boleslav - Aktualizovaná aplikace MyŠkoda nyní slouží jako jednotná platforma pro majitele všech současných kompatibilních modelů Škoda. Nabízí ...

Všejanská spojka zrychlí spojení mezi Prahou a Mladou Boleslaví

Správa železnic vybrala projektanta takzvané Všejanské spojky, která propojí Milovice s tratí z Nymburka do Mladé Boleslavi. Zhotovitelem projektové d ...

Neděle 21.4.2024
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes