MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » ČT24 - Česká televize

Celá ČR, zahraničí

ČT24 - Česká televize Zdroj: ČT24 - Česká televize |

Moskva odstranila bóje na hranici s Estonskem. Nepřijatelné, reagoval šéf diplomacie EU

24. 5. 2024 | Evropská unie odsoudila, že ruští pohraničníci odstranili z řeky Narvy některé z bójí, které tam umístilo Estonsko k vyznačení hranice mezi oběma zeměmi. Šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell prohlásil, že „takové akce jsou nepřijatelné“. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že Severoatlantická aliance stojí solidárně po boku Estonska proti jakémukoli ohrožení jeho suverenity.

Rusko experimentuje s „želvími tanky“. Ukrajinské jednotky našly jejich slabinu

24. 5. 2024 | Schopnosti ukrajinských bezpilotních letounů zničit téměř jakoukoliv ruskou bojovou techniku donutily okupační síly přizpůsobovat se. Jejich nejnovější inovací se stalo dodatečné pancéřování tanků. Podle webu Kyiv Post jde o další příklad zintenzivnění závodů ve zbrojení mezi konvenčními armádními silami Kremlu a ukrajinskými drony financovanými nebo přímo dodanými občanskými iniciativami. Obranné doplňky ale ztěžují posádce ruských tanků rozhled i zasažení cílů. A ukrajinští vojáci už přišli na ...

Exposlanec Dominik Feri dostal výzvu k nástupu do vězení

24. 5. 2024 | Bývalý poslanec Dominik Feri už obdržel výzvu k nástupu do vězení, kde si má odpykat tříletý trest za znásilnění dívek. Do výkonu trestu má nastoupit ještě v květnu. Lze předpokládat, že stanovená nástupní věznice bude v Teplicích podle místa Feriho trvalého bydliště. Exposlanec se ale může dostavit do jakékoliv věznice v Česku – důležité je, aby dodržel určenou lhůtu.

Zastavte ofenzivu v Rafahu, nařídil Mezinárodní soudní dvůr Izraeli

24. 5. 2024 | Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) nařídil Izraeli zastavit ofenzivu ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy. Podnět k haagskému soudu podala Jihoafrická republika. Soud také nařídil, aby Jeruzalém otevřel hraniční přechod v Rafahu pro humanitární pomoc. Židovský stát v reakci na rozsudek uvedl, že jedná v sebeobraně, což je v souladu s mezinárodním právem. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu bude podle stanice al-Džazíra o rozhodnutí soudu jednat s klíčovými ministry, účastnit se má i právní poradce vlád ...

Ruský soud zakázal ČEZu vést arbitráž proti Gazpromu mimo Rusko

24. 5. 2024 | Arbitrážní soud pro Petrohrad a Leningradskou oblast zakázal české energetické společnosti ČEZ pokračovat v arbitrážním řízení proti ruskému plynárenskému podniku Gazprom mimo Rusko, informuje agentura TASS. Rozhodnutí přichází poté, co ČEZ ve čtvrtek večer oznámil, že rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) zakázal Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti ČEZu v Rusku.

Ficův stav je stabilizovaný s mírným zlepšením, hlásí úřad vlády a nemocnice

24. 5. 2024 | Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica (Smer) je po atentátu nadále stabilizovaný, lékaři zaznamenali mírné zlepšení. Ve stručném společném prohlášení to v pátek uvedly slovenský úřad vlády a fakultní nemocnice v Banské Bystrici, kde je předseda slovenské vlády od útoku z minulé středy hospitalizovaný.

Stíhaného šéfa českého tenisu Kaderku pustili z vazby

24. 5. 2024 | Pankrácká věznice propustila v pátek dopoledne z vazby na svobodu prezidenta Českého tenisového svazu (ČTS) Ivo Kaderku, který je stíhaný za podvody se sportovními dotacemi. Informaci potvrdil Kaderkův advokát Tomáš Gřivna. Kaderkovi po třech měsících skončila takzvaná koluzní vazba, do které ho soud na žádost státního zastupitelství poslal, aby nemohl ovlivňovat svědky.

V Praze se střetl osobní vlak s posunovací lokomotivou, škoda je přes sto milionů

24. 5. 2024 | Škodu za více než sto milionů korun způsobil dopolední střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale v pátek odpoledne řekl, že srážka značně poškodila soupravu CityElefant. Policie věc vyšetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, napsala na síti X. Příčiny a okolnosti ...

Zemřel Jan Kačer, osobnost filmové nové vlny i divadelní režie

24. 5. 2024 | Zemřel herec a režisér Jan Kačer. Bylo mu 87 let. Patřil k hvězdám nové vlny československého filmu a k osobnostem tuzemské divadelní režie. Česká televize Jana Kačera připomene v pátek večer od 20:45 na ČT art dokumentem Hoteliér a od 20:10 na ČT1 dokumentem Jany Hádkové.

Přibývá stížností na energošmejdy. „Loví“ i v restauracích, varuje úřad

24. 5. 2024 | S oživením energetického trhu roste také aktivita nepoctivých zprostředkovatelů. Energetický regulační úřad (ERÚ) eviduje od začátku letošního roku zvýšené množství stížností spotřebitelů na takzvané energošmejdy. Nejčastěji jde o nepovolený podomní prodej, nevyžádané poradenství nebo poskytování klamavých informací. Úřad přitom zaznamenal také agresivní metody některých zprostředkovatelů, kteří vyhledávají lidi například i v restauracích. ...

Důvěra Čechů v ekonomiku klesla. Spíše výkyv, myslí si analytici

24. 5. 2024 | Po dvou měsících růstu mezi spotřebiteli i podnikateli mírně meziměsíčně klesla důvěra v českou ekonomiku. Souhrnný indikátor důvěry se v porovnání s dubnem snížil o šest desetin bodu na 96,4 bodu, vyplývá z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Analytici ale upozorňují na to, že je důvěra stále vyšší než před rokem, a květnový výsledek mají za jednorázový výkyv.

Déšť zatopil Jedovnickou ulici v Brně. Bouřky hrozí v Česku i o víkendu

24. 5. 2024 | Vydatný déšť ráno zatopil silnici v brněnské Jedovnické ulici. Několik desítek metrů dlouhou lagunu museli odčerpávat hasiči. Vyjížděli i na jiná místa, evidují zatím asi dvanáct událostí. V Česku hrozí bouřky v pátek i o víkendu, meteorologové prodloužili výstrahu.

Poslanci podpořili změny ve vzdělávání úředníků i zjednodušení pravidel veřejných sbírek

24. 5. 2024 | Poslanci během pátečního jednání vyslovili souhlas s novelou, která upravuje vzdělávání krajských a obecních úředníků. Zákonodárci také souhlasili se změnou pravidel pro Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS), měla by být lépe sladěna se zákonem o policii. Schválili i předlohu, která má zjednodušit pravidla pro pořádání humanitárních a veřejných sbírek. Sněmovnou prošla i úprava služby na zastupitelských úřadech v cizině, novela zároveň počítá se zvýšením některých konzulárních poplatků. ...

Ukrajinci udeřili na Krymu, zaznělo několik explozí

24. 5. 2024 | Ukrajinská armáda v noci udeřila na Ruskem okupovaném Krymu. Zřejmě raketami ATACMS zaútočila na ruský komunikační uzel u města Alušta, dle místní partyzánské skupiny jsou výrazně poškozené vojenské objekty. O život údajně přišla také posádka velitelského stanoviště. Zaznělo pět výbuchů.

Prezidenta Pavla propustili z nemocnice do domácího léčení

24. 5. 2024 | Po nehodě na motocyklu a krátké hospitalizaci v nemocnici propustili prezidenta Petra Pavla do domácího léčení. V pátek dopoledne to oznámila jeho kancelář s tím, že zdravotní stav hlavy státu není vážný. Původně měl Pavel v péči lékařů Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) zůstat na pozorování i přes víkend, jak uvedl jeho mluvčí Vít Kolář. Prezidentova zranění by neměla výrazněji ovlivnit jeho program. ...

Při kolapsu restaurace na Mallorce zemřeli dvě německé turistky, Španělka a Senegalec

24. 5. 2024 | Většina lidí postižených částečným zřícením budovy přímořské restaurace v letovisku Playa de Palma na španělském ostrově Mallorca jsou cizinci a turisté. Zemřely dvě mladé německé turistky a dva zaměstnanci baru ze Španělska a Senegalu, přiblížila policie.

Prudké deště nebo sucho ovlivňují kvalitu vody ve studních. Experti radí nechat si zpracovat rozbor

24. 5. 2024 | Až devadesát procent studní nesplňuje podle statistik tuzemských vodáren parametry pitné vody. Koncentraci škodlivin můžou ovlivnit třeba prudké deště, nebo naopak velké sucho a pokles hladiny. Experti radí nechat si v takových případech kvalitu vody zkontrolovat.

Rozhodčí tribunál ICC zakázal Gazpromu vést v Rusku soud proti ČEZ

23. 5. 2024 | Rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) podle energetické společnosti ČEZ zakázal ruskému Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti české firmě v Rusku. Důvodem je to, že spor firem má výhradně řešit mezinárodní arbitráž, sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Na Mallorce se zřítila část budovy restaurace, nejméně čtyři lidé zemřeli

23. 5. 2024 | Po pádu části budovy přímořské restaurace ve městě Palma na španělském ostrově Mallorca večer zemřeli nejméně čtyři lidé. Dalších sedmadvacet je zraněných. Na místě je mnoho sanitek, hasičů i soudní lékař. V sutinách budovy jsou podle svědků uvězněni další lidé.

Prezident Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zůstane v nemocnici na pozorování

23. 5. 2024 | Prezident Petr Pavel se zranil při jízdě na motorce. Zranění nejsou vážná, ale vyžádají si krátké pozorování v Ústřední vojenské nemocnici, uvedla na sociální síti X Kancelář prezidenta republiky. Více informací Hrad zveřejní, až je bude mít k dispozici. Zprávu následně potvrdila i mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke, délku hospitalizace ale zatím neupřesnila. Policie nehodu nevyšetřuje, protože se stala na uzavřeném sportovním okruhu. Brzké uzdravení popřál prezidentovi mimo ji ...

Zdroj: ČT24 - Česká televize - https://ceskatelevize.cz
20:14:31 | 24.05.2024Zpravodajství MladáBoleslavDnes.cz

Zkapacitnění světelné křižovatky na silnici I/16 u Řepova na Mladoboleslavsku se drží harmonogramu

Práce na zkapacitnění vytížené světelné křižovatky na silnici I/16 u Řepova na Mladoboleslavsku pokračují podle stanoveného harmonogramu. Stavba i nadále omezuje dopravu v místě pouze částečně. Úplné zprovoznění křižovatky plánuje ŘSD příští ...

VZP: Dobrou zprávou z oblasti prevence je rostoucí účast na screeningových programech

Klíčovou roli v úspěšnosti léčby onkologických onemocnění hraje včasný záchyt nemoci. Dobrou zprávou proto je rostoucí počet návštěvníků u všech třech ...

Střední Čechy pouští k vodě novou kampaň. Pomocí dvojsmyslu láká na letní dovolenou u vody

Pod názvem Pustit k vodě dnes představila Středočeská centrála cestovního ruchu nový turistický produkt zaměřený na aktivní pobyt u vody i na vodě ve ...

Více než 30 milionů korun míří na podporu malých obcí Středočeského kraje

Radní včera schválili 64 žádostí o dotaci na rozvoj malých obcí do 2000 obyvatel. Největší dotace míří na intenzifikaci ČOV Měšice (1 999 000 Kč). Zám ...

Představení HONOR Magic6 RSR: Spojení inovace a elegance

V oblasti chytrých telefonů vyniká HONOR Magic6 RSR jako důkaz o pokročilé technologii a sofistikovaném designu. Chlubící se celou řadou impozantních ...Pátek 24.5.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes