MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Krajské listy - Zprávy ze Středočeského kraje

Z regionu

Krajské listy - Zprávy ze Středočeského kraje Zdroj: Krajské listy - Zprávy ze Středočeského kraje |

Světoznámá teenagerka prý chce být kluk. Mstí se Angelině za rozvod s Bradem? LGBT komunita... Sobota Pavla Přeučila

30. 5. 2020 | Před pár dny, 27. května, oslavila Shiloh, která je prvním biologickým dítětem slavného páru, své čtrnácté narozeniny a její narození bylo snad nejsledovanější událostí v showbyznysu.

Moravcova noc na Karlštejně. Kolikpak nás asi zase stála? A kdo je ten představitel ´politické monstrologie´, to ČT utajila

29. 5. 2020 | Program České televize je často sestaven z neustálých repríz mnohokrát odvysílaných pořadů. Jejich nekonečná recyklace už je skutečně trapná, jenže ČT, štědře dotovaná povinnými koncesionářskými poplatky, se často vymlouvá, že na natáčení nových kvalitních pořadů ji chybí peníze. Zdá se však, že příliš nešetří na projektech, které mají jepičí život a daly by se jistě pořídit podstatně levněji.

Komu se koronakrize hodí do krámu? Všechny ty kompenzační bonusy si vyžereme do všech důsledků. Komentář Štěpána Chába

27. 5. 2020 | Máme tu začínající koronakrizi. Kdo na ní vydělá nejvíc? Jednoznačně banky. To banky půjčí (a tím vytvoří) peníze státům a ty samé státy je musí i s úroky splatit. A státy nemají peníze. Drtivá většina peněz, s kterými stát kdy hospodaří, jsou peníze vybrané na daních. Celou tu srandu s koronavirem tedy zaplatíme my. Tím, že bude dráž. Ceny se budou zvedat. Není jiné cesty.

Zábavný i nebezpečný cifršpión Rybička. O co všechno přišel nekonečným putováním. Tajnosti slavných

25. 5. 2020 | FOTO, VIDEO Protivný cifršpión, otravný ouřada, strážný, policajt či dědové všeho druhu. I v té nejmenší roli byl vždy nepřehlédnutelný. Velkou hlavní roli dostal od Kachyni jenom jednou, nad jeho výkonem se ale dodnes tají dech.

Buddhistické kláštery, přilepené ke skalám jako vlaštovčí hnízda. S cestovatelem Milošem Beranem pošestnácté do Číny

24. 5. 2020 | V průběhu naší návštěvy severozápadní Číny v loňském roce jsme se ubytovali ve městě Lanzhou a odtud jsme si udělali jednodenní výlet do jednoho z největších komplexů buddhistických jeskyní v Číně.

Radši v chudé Itálii, než s nějakým šamanem. Věděl Alenin doktor o koronaviru už před epidemií? Přečetli jsme

23. 5. 2020 | Bella Alena, na kterou nedají Italové dopustit, 1. vicemiss ČR 1998 Alena Šeredová, se v úterý stala trojnásobnou matkou. Vytouženou holčičku, která dostala jméno Vivienne Charlotte, má s italským miliardářem Alessandrem Nasi. Navzdory hodně obéznímu kontu ale o něm v rozhovoru pro MF Dnes mluví jako o úplně normálním a skromném chlapovi a popisuje, jak se žije v Itálii v době koronavirové krize.

Zastřelil vlastní dítě, protože bylo neposlušné a vzdorovalo božím přikázáním. Komentář Štěpána Chába

20. 5. 2020 | V Pákistánu se dvě dívky procházely s mladým mužem. Nějaký poberta je u toho natočil. Jakmile se video dostalo k rodinám dívek, ty vzaly spravedlnost do vlastních rukou. Jednu dívku zastřelil její otec. Druhou dívku z druhé rodiny zastřelil její bratr. Kvůli tomu, že se procházely a chichotaly s nějakým chlapcem. Proč už taková zpráva nepřekvapuje? Ale vezměme to z jiné strany.

Zaskočilo mě ticho, do kterého se Londýn ponořil, byl to mrazivý pocit. Zpěvačka opustila naši kotlinu, i když se často vrací... Přečetli jsme

16. 5. 2020 | FOTO, VIDEO Jak zvládá karanténu a významné omezení veřejného života i v Česku populární Slovenka, která žije v Londýně? A chce být matka dvou školou povinných dítek ještě zpěvačkou? S tím vším se svěřila v rozhovoru pro MF Dnes.

Ze zahrad Benátek Východu do klášterů sekty Žlutých čepic. S cestovatelem Milošem Beranem popatnácté do Číny

16. 5. 2020 | FOTOREPORTÁŽ Suzhou (Su-čou) je město a městská prefektura s dlouhou historií, leží v oblasti dolního toku řeky Jang-c’-ťiang a na březích jezera Tchaj v provincii Ťiang-su. Město je známé svými krásnými kamennými mosty, pagodami a pečlivě navrženými zahradami, které se staly vyhledávanou turistickou atrakcí.

Říkal jsem, že si v životě vezmu jen jednu ženu, ale neřekl jsem kolikrát. Radek Štěpánek měl svatbu s Vajdišovou dvakrát a…

10. 5. 2020 | FOTO Tenista Radek Štěpánek se účastnil Show Jana Krause, která se vysílala ještě před krizí z Ostravy, neboť kousek odtud pochází. Jan Kraus se ho neopomněl zeptat, jak to bylo s jeho dvojitou svatbou s naší bývalou úspěšnou tenistkou Nicole Vajdišovou.

V Praze, než dorazíte domů, minete šest barů. Slavný moderátor se musel odstěhovat, aby přestal pít a dělat průšvihy, jenže…

9. 5. 2020 | FOTO Hostem předkoronavirové Show Jana Krause, která se vysílala z Ostravy, byl místní rodák, herec a moderátor Bořek Slezáček. Bavili se hlavně o tom, že je již dlouhá léta abstinující alkoholik a jak těžké bylo s alkoholem seknout.

Pět nesmrtelných přijelo z nebe na kozách. Kanton a vodopády Detian. S cestovatelem Milošem Beranem po čtrnácté do Číny

9. 5. 2020 | FOTOREPORTÁŽ Na podzim v roce 2018 jsem navštívil čínský Kanton na jihu Číny a odskočil jsem si odtud k nádherným vodopádům Detian. Kanton (čínsky v českém přepisu Kuang-čou) je hlavní město provincie Kuang-tung. Celá aglomerace má asi 14 milionů obyvatel a je centrem obchodu. Leží nedaleko ústí Perlové řeky do oceánu.

Domy na chůdách, skákací most i čínská Ibiza. S cestovatelem Milošem Beranem potřinácté do Číny

3. 5. 2020 | Na závěr své návštěvy čínské provincie Chu-nan v roce 2016 jsem navštívil starobylé městečko Feng Huang, často označované jako Fénixovo město. Feng Huang je totiž pták z čínské mytologie, jedno ze čtyř nebeských zvířat, které jsou symbolem dokonalosti.

Mediální válka už je tady, staletá tradice se hroutí. A budou oběti. Sobota Pavla Přeučila

2. 5. 2020 | FOTO, VIDEO Koronavirus nemá jen dopady na zdraví obyvatel téměř na celém světě, ale i na ekonomiku, která se leckdy doslova hroutí, a v neposlední řadě i na kulturu, která doznává zásadních změn. K nim patří i stále vyhrocenější situace v uvádění premiérových filmů do kin a souboj o to, kdo první film ukořistí, tedy zda to budou kina, nebo se dostanou souběžně, případně dokonce v premiérovém nasazení do stále oblíbenějšího streamu. V sázce toho není málo. Jde o celou budoucnost kin, která si za ...

Když nás nevyhubí Covid, měli bychom se dobrovolně vyhubit sami. Komentář Štěpána Chába

28. 4. 2020 | Tak už je to venku. Po této pandemii nás čekají větší a horší pandemie. Proč? Protože žijeme ekonomicky neudržitelně, neekologicky, dáváme větší důraz na ekonomickou prosperitu, než na kvalitu života. Tvrdí to vědci a referuje o tom britský levicový deník Guardian. A je jedno, že ekonomická prosperita rovná se kvalita života, protože přílišná kvalita života je zkrátka naplánovaná v pandemii.

Pandora, létající hory ve světě filmu Avatar. S cestovatelem Milošem Beranem podvanácté do Číny

26. 4. 2020 | Příroda nás nikdy nepřestane fascinovat a udivovat. Čínské pohoří Tchien-c' (Tianzi Mountain) je toho dobrým příkladem. Není jistě náhodou, že zdejší scenérie inspirovala tvůrce filmu Avatar, dnes druhého nejvýdělečnějšího snímku historie, ke stvoření Létajících hor ve světě Pandora.

Geislerce chybí ústřice, Hrůša bankrotuje... Celebrity štvou obyčejné lidi a jejich místa zaujímají zcela jiní hrdinové. Sobota Pavla Přeučila

25. 4. 2020 | FOTO/VIDEO Pandemie koronaviru měla jeden zcela nečekaný dopad. Vytvořila totiž nesmírně hlubokou propast mezi zcela běžnými lidmi, a světem slavných celebrit, ať už jsou to herci, zpěváci nebo sportovci. Gal Gadot, představitelka Wonder Woman, si udělala ve svém luxusním šatníku selfíčko, doprovázené slovy „zůstávám doma, v tom je moje síla“, a vzbudila tím na Instagramu doslova bouři nevole. Stejně tak slavná tenistka Serena Wiliams naštvala i skalní fanoušky kvílením, jak trpí karanténou ve s ...

Je koronavirus, potřebujeme postavit ohradu, aby se to nerozprchlo na všechny strany. Přispějete?

21. 4. 2020 | FOTO Tisíce Čechů i v karanténě a při nouzovém stavu zachraňují ohrožená zvířata ve světově unikátní rezervaci divokých koní v bývalém vojenském prostoru Milovice. V současné době rezervaci hoří za patami s výstavbou ohrady, která se stane páteří chovu divokých koní. Za projektem návratu divokých koní stojí obecně prospěšná společnost Česká krajina.

Čchang-ša - zázraky architektury i domov konfuciánského učení. S cestovatelem Milošem Beranem pojedenácté do Číny

19. 4. 2020 | V roce 2016 jsem navštívil konferenci v čínské Čchang-še. Čchang-ša je městská prefektura a hlavní město provincie Chu-nan. Významným městem je Čchang-ša už od časů dynastie Čchin (221–207 př. n. l.), v průběhu času se pak jeho význam dále zvyšoval.

Starobylé vesnice jako ze středověkého obrazu. S cestovatelem Milošem Beranem podesáté do Číny

12. 4. 2020 | FOTOREPORTÁŽ Minulý díl seriálu byl věnován legendárním Žlutým horám (Huangshan) v provincii Anhui. V okolí pohoří se nachází přibližně deset půvabných zachovalých středověkých vesnic. Protože jsem měl štěstí a narazil jsem na anglicky mluvící taxikářku, podařilo se mi v roce 2013 tři z nich navštívit.Do konce června bude možné na pobočkách České pošty vybrat důchod podle upravených pravidel

Česká pošta a Česká správa sociálního zabezpečení dočasně upravily podmínky pro ověřování totožnosti příjemců důchodů na poštách. Do konce června bude možné na pobočkách České pošty vybrat důchod podle upravených ...

Přechod vysílání na DVB-T2 se posune o čtyři měsíce a skončí letos v říjnu

27.05.2020 | Zpravodajství

Vláda schválila návrh Ministerstva průmyslu a obchodu na změnu harmonogramu, který se týká DVB-T2. Podle něj by se přechod na nový standard vysílání, ...

Fascinující příběh 125 let mladoboleslavské automobilky vypráví nová výstava ve ŠKODA Muzeu

27.05.2020 | Z regionu

Stálou expozici mladoboleslavského ŠKODA Muzea doplňuje právě zpřístupněná výstava "S tradicí do budoucnosti", která připomíná milníky 125 let existen ...

Třetí poplachový stupeň byl vyhlášen při požáru mlýna na Mladoboleslavsku

27.05.2020 | Krimi

V úterý 26. května v 10.13 hodin byl na tísňovou linku HZS Středočeského kraje nahlášen hořící mlýn u obce Brodce na levém břehu Jizery na Mladobolesl ...

Útraty v restauracích během karantény meziročně klesly až o polovinu, po otevření zahrádek činil propad už jen 19 %

26.05.2020 | Další

Před pandemií utráceli Češi za stravování v nálevnách, restauracích či jídelnách průměrných 15 850 korun na hlavu ročně. Stravování a ubytování patřil ...

Úřady práce nadále upřednostňují elektronickou komunikaci

26.05.2020 | Zpravodajství

Lidé mohou i po skončení nouzového stavu komunikovat s Úřadem práce ČR elektronicky. Osobní návštěva kontaktního pracoviště ÚP ČR tak není vždy nutná. ...

Stovky obcí brání peticí svoje rozpočty. Podepsalo ji už více než 1200 představitelů obcí

25.05.2020 | Zpravodajství

Petici proti úhradě kompenzací podnikatelům z rozpočtů obcí a krajů podepsali představitelé stovek obcí. Autor petice Jan Grolich (KDU-ČSL) předal pet ...

Slunečné počasí láká cyklisty i zloděje kol

25.05.2020 | Další

Silnice i lesní cesty zaplnilo během stávajících teplých dnů množství cyklistů. Kolo je nejen v momentální situaci jedním z nejdostupnějších způsobů o ...

Někteří Češi během nouzového stavu zvýšili konzumaci alkoholu. Ten však oslabuje imunitu, varuje adiktolog

25.05.2020 | Zpravodajství

Téměř 18 % Čechů v době nouzového stavu zvýšilo konzumaci alkoholu. Ukázal to nedávný průzkum Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR* (ZP MV ČR), ...

Maskované prototypy ŠKODA: Umění kamufláže

25.05.2020 | Z regionu

MLADÁ BOLESLAV - Maskovaných prototypů si většina lidí všimne jen kvůli jejich nápadným maskovacím fóliím. Ale k čemu se vlastě toto úsilí vynakládá? ...Sobota 30.5.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.