MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Český rozhlas - Střední čechy

Z regionu

Český rozhlas - Střední čechy Zdroj: Český rozhlas - Střední čechy |

Poldovka se bude znovu dražit. Základní cena je i podruhé 160 milionů

21. 5. 2018 | Bývalé kladenské hutě Poldi čeká v červnu další dražba. Na tomto způsobu prodeje zkrachovalého podniku se dohodli věřitelé.

Místo vlaku autobus. Mezi Nižborem a Roztoky u Křivoklátu je výluka

21. 5. 2018 | Na železniční trati Beroun - Rakovník mezi Nižborem a Roztoky u Křivoklátu vyjely v pondělí místo vlaků autobusy. Dělníci musí v úseku opravit koleje a zkontrolovat technický stav trati.

Zlatý víkend pro kanoistu Martina Fuksu

20. 5. 2018 | Nymburský rodák, kanoista Martin Fuksa vyhrál v úvodním dílu Světového poháru v Szegedu po sobotním kilometru také závod na trati 500 metrů. Pětadvacetiletý český reprezentant tak prodloužil svou nadvládu na této neolympijské distanci, na níž je úřadujícím dvojnásobným mistrem světa a Evropy.

Drakobijec z Oujezda je pátou premiérou kladenského Divadla Lampion

20. 5. 2018 | Pátou premiérovou inscenací Divadla Lampion v sezóně 2017/18 je Drakobijec z Oujezda v režii Jakuba Maksymova. Loutková „rytírna“ je inspirovaná pohádkovým světem J. R. R. Tolkiena. Poprvé ji v Kladně uvedli v sobotu a chystají se s ní také na červnovou výstavu pod širým nebem Kladenské dvorky.

Jak vypadaly ordinace lékařů před 100 lety uvidíte v mělnickém muzeu

20. 5. 2018 | Jak se za první republiky léčily nejrůznější neduhy, ukazuje nová výstava „Ano pane doktore“ v mělnickém muzeu. Návštěvníkům ukáže také, jak vypadaly ordinace některých lékařů před 100 lety.

Fenyklová polévka vás zaručeně překvapí jemnou chutí. Stejně jako Danielu Šinkorovou

20. 5. 2018 | Chcete poznat netradiční chutě? Stačí si připravit lehký oběd v podobě fenyklové polévky s řapíkatým celerem. Postup předvedl šéfkuchař Pavel Kyzr v restauraci Dave B. Taste Five, kam zašla i zpěvačka a herečka Daniela Šinkorová. Jemná polévka ji nadchla.

Radim Uzel si zamiloval Černošice, potkáte ho na procházkách kolem Berounky

20. 5. 2018 | Má zahradu, dvě kočky, pěstuje zeleninu a říká, že je spokojený venkovan. Hádali byste, že tohle všechno se týká sexuologa Radima Uzla? Ještě navíc je potřeba dodat – zamiloval si Černošice. Právě tady už dvanáct let žije a tak je ideálním hostem do pořadu Pavla Vítka Tady to znám.

Hlas Bohumila Hrabala se vrátil do Kerska prostřednictvím Poeziomatu

20. 5. 2018 | Už 20. ročník festivalu Hrabalovo Kersko se uskutečnil v sobotu v Kersku, kde spisovatel Bohumil Hrabal rád pobýval. Součástí akce byla například cyklojízda nebo plavba po Labi. Návštěvníci se také v Kersku podívali na Hrabalova oblíbená místa. Ostatně on sám tam na své chatě napsal například povídky Slavnosti sněženek.

"Nejdřív do Háje a pak do Prčic(e)", hlásil se z trasy známého pochodu reportér Martin Karlík

19. 5. 2018 | Na 53. ročník pochodu Praha - Prčice se dnes vydalo přes 24 tisíc turistů, více jich bylo naposledy v roce 1983. Jedním z nich byl i reportér Českého rozhlasu Martin Karlík, který před pátou hodinou ráno vyrazil na nejdelší 70 kilometrovou trasu.

Hygienici evidují v našem kraji už 20 případů spalniček

19. 5. 2018 | V středních Čechách přibyl v uplynulém týdnu jeden nový případ spalniček. Hygienici tak evidují od začátku letošního roku v kraji 20 případů spalniček. Vyskytly se u tří dětí do čtyř let a 17 dospělých.

Zdroj: Český rozhlas - Střední čechy - rozhlas.cz
14:13:10 | 21.05.2018Stojany na zastávkách veřejné dopravy čeká postupná modernizace

Stojany na zastávkách veřejné dopravy ve Středočeském kraji čeká postupná modernizace a sjednocení vzhledu. Nové označníky zastávek navíc umožní aplikaci nových technologických prvků. Standard přestupních bodů a zastávek společného integrovaného ...

Slož písničku, natoč video a vyhraj komentovanou prohlídku zoo a neveřejného zázemí pro zvířata!

15.05.2018 | Z regionu

PRAHA - Komentovanou prohlídku liberecké zoologické zahrady s návštěvou neveřejných prostor zázemí pro exotická zvířata mohou vyhrát účastníci pěvecké ...

Rada kraje projednala osm stanovisek EIA ke středočeským projektům

24.04.2018 | Z regionu

Osm projektů, jejichž další osud je závislý na posouzení kraje z hlediska vlivů na životní prostředí (tzv. EIA), se může pohnout blíž k realizaci. Jde ...Pondělí 21.5.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.