MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

ŠKODA AUTO nově nabízí službu studentského sdílení aut Uniqway v Mladé Boleslavi

18.05.2021
MLADÁ BOLESLAV - Jako služba mobility provozovaná studenty pro studenty se projekt sdílení automobilů Uniqway v Praze ukázal jako velmi úspěšný. Službu nyní budou moci využívat také studenti v sídelním městě společnosti ŠKODA AUTO, v Mladé Boleslavi. Uniqway se tak rozšířila do druhé lokality. Flotila nyní zahrnuje i elektrická vozidla CITIGOe iV a nově bude studentům k dispozici i první model značky ŠKODA AUTO ryze na elektrické platformě, vůz ŠKODA ENYAQ iV. Službu budou provozovat studenti ŠKODA AUTO Vysoké školy.
Foto: skoda-storyboard.com
ŠKODA AUTO, ŠKODA AUTO DigiLab a tři pražské univerzity zahájily přibližně před třemi lety studentský projekt na sdílení automobilů. Službu vyvinuli studenti Vysoké školy ekonomické v Praze, Českého vysokého učení technického v Praze a České zemědělské univerzity v Praze se společným cílem: skrze svou platformu pro sdílení automobilů, která je v Evropě jedinečná, poskytnout dalším studentům přístup k cenově dostupným vozům vyhovujícím jejich potřebám.

V návaznosti na mimořádně dobré přijetí služby v Praze bude Uniqway nyní - ve spolupráci se ŠKODA AUTO Vysokou školou (ŠAVŠ) - k dispozici také v domovském městě ŠKODA AUTO. I v Mladé Boleslavi tvoří studenti provozní tým: kromě provozu vozového parku se starají také o marketing a akce, stejně jako o budování komunity Uniqway na ŠKODA AUTO Vysoké škole. Úzce spolupracují s odborníky ze společnosti ŠKODA AUTO DigiLab. Kromě studentů ŠAVŠ mohou službu využívat také stážisté ve ŠKODA AUTO, bez ohledu na to, na jaké vysoké škole jsou zapsáni.

Jarmila Plachá, vedoucí ŠKODA AUTO DigiLab, vysvětluje: "Uniqway byl spuštěn v roce 2018 jako pilotní projekt studentů pro studenty. Tato služba dokonale zapadá do ekosystému multimodální mobility ve městech. Po úspěšném zahájení provozu v Praze je expanze do Mladé Boleslavi dalším logickým krokem, který studentům poskytne více možností mobility."

Pavel Mertlík, rektor ŠKODA AUTO Vysoké školy (ŠAVŠ), dodal: "Díky této službě je naše vysoká škola pro studenty ještě atraktivnější. Myslím si, že je velmi důležité, aby sami byli součástí Uniqway a starali se o platformu. Naši studenti tuto iniciativu vítají a těší se na možnost využití vozů i na zkušenosti, které získají při organizaci provozu flotily."

V Mladé Boleslavi bude zpočátku k dispozici k pronájmu pět vozů. V Praze si komunita Uniqway může vybrat již z 37 automobilů. Flotila zahrnuje modely CITIGOe iV, SCALA, FABIA a nově bude k dispozici model ENYAQ iV.

Obě lokality účtují stejné sazby. Uniqway od února 2021 nabízí obzvláště výhodné "tarify proti covid-19", které studentům poskytují možnost bezpečné dopravy za ještě lepší cenu. CITIGOe iV je nabízeno za 2,99 Kč za minutu nebo 590 Kč za 24 hodin. Vozy FABIA jsou k dispozici za 2,99 Kč za minutu nebo 490 Kč za 24 hodin, zatímco SCALA stojí 3,99 Kč za minutu nebo 690 Kč za 24 hodin. Poplatek ve všech případech zahrnuje 20 km; každý další kilometr je zpoplatněn částkou 3,90 Kč a 4,90 Kč za model SCALA.

Aby se uživatelé mohli zaregistrovat, stačí si do smartphonu nainstalovat bezplatnou aplikaci Uniqway a ověřit si řidičský průkaz, občanský průkaz a mezinárodní studentskou kartu ISIC. Do 15 minut jsou registrovaní a připraveni jet. Vozidla lze otevírat pomocí aplikace nebo pomocí čipové karty ISIC a platba se provádí platební kartou. Dostupná vozidla a oblast provozu se zobrazují v aplikaci Uniqway.

Navzdory omezením souvisejícím s pandemií měla Uniqway velmi úspěšný rok 2020: bylo provedeno okolo 12 000 rezervací, které pokryly přibližně 400 000 kilometrů. Na jaře 2020, během první vlny pandemie, byly vozy využívány jako součást iniciativy #SKODAAUTOpomaha, v rámci které společnosti ŠKODA AUTO a ŠKODA AUTO DigiLab bezplatně zpřístupnily svá vozidla městským úřadům a podpůrným organizacím v Praze. Dobrovolníci používali vozy Uniqway například k distribuci zdravotnických potřeb, potravin a dalšího spotřebního materiálu.

V současné době jsou vozidla využívána také zdravotnickými a sociálními organizacemi v regionu Mladá Boleslav, k přepravě vakcín do nemocnic, očkovacích středisek a domovů pro seniory. Dobrovolníci z řad uživatelů služby pomáhají ve spolupráci s červeným křížem rozvážet mediky do nemocnic, kde pomáhají pacientům s covid-19.

Zdroj: Škoda AUTO
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Dnes začala oprava silnice I/16 na trase Obrubce - Obruby

V pondělí 18. září 2023 začínají silničáři s rozsáhlými opravami silnice I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby na Mladoboleslavsku. Práce si vyžádají dopravní ...

Ministr Síkela navštívil Středočeský kraj. Žáci místních škol se seznámili s moderními technologiemi

Škoda Academy v Mladé Boleslavi, pojízdná učebna techniky na základních školách i setkání s podnikateli. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera ...

Na budoucím dopravním řešení v okolí Mladé Boleslavi bude Středočeský kraj spolupracovat se Správou železnic

Budoucí komplexní řešení dopravní obslužnosti ve východní části Mladé Boleslavi získává jasnější obrysy. Radní včera schválili smlouvu o spolupráci me ...

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje přestavbu mimoúrovňové křižovatky Kosmonosy na dálnici D10

Ředitelství silnic a dálnic dnes zahajuje přestavbu mimoúrovňové křižovatky Kosmonosy na dálnici D10. Křižovatka se nachází na 46. kilometru a aktuáln ...

Středočeský kraj zajistí školní stravování pro více než tisíc pět set dětí

Středočeský kraj se i v tomto školním roce zapojí do projektu "Obědy do škol". Cílem projektu, který zastřešuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, ...

Pondělí 25.9.2023
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes