MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

ŠKODA AUTO je podle mezinárodního průzkumu Universum nejatraktivnějším zaměstnavatelem v ČR

15.10.2021
MLADÁ BOLESLAV - Další ročník rozsáhlého průzkumu Universum, který mezi vysokoškolskými studenty zjišťuje atraktivitu zaměstnavatelů, zná své výsledky: ŠKODA AUTO znovu potvrdila první místo mezi posluchači technických univerzit. Vedle toho firma uspěla druhou příčkou u ekonomicky zaměřených vysokoškoláků a dostala se i mezi pět nejžádanějších zaměstnavatelů v oblasti informačních technologií. Průzkumu se tento rok zúčastnilo 3 675 respondentů z 14 vysokých škol. ŠKODA AUTO dlouhodobě pracuje na oboustranně přínosném propojení s akademickým prostředím a podporuje zejména odborné univerzitní vzdělání například technickými laboratořemi, poskytnutím konstrukčních celků i celých automobilů pro účely výuky. Studenty oslovuje nabídkou stáží, trainee i doktorandských programů či odbornou konzultací s přípravou závěrečných prací. ŠKODA AUTO řadí rozvoj vzdělávání na všech úrovních, od základního přes odborné a středoškolské až po univerzitní, mezi hlavní cíle společenské odpovědnosti.
Foto: skoda-storyboard.com
"Vítězství v anketě Universum představuje pro společnost ŠKODA AUTO zcela mimořádné ocenění. Rozhodují v ní mladí talentovaní lidé, kteří se chtějí dále rozvíjet, stanoví si ambiciózní cíle a kteří kladou na svého budoucího zaměstnavatele vysoké nároky. Jako největší společnost soukromého sektoru v zemi si jsme vědomi svého závazku, abychom individuálně podporovali mladé kolegyně a kolegy a nabízeli jim zajímavé možnosti profesního růstu."

Maren Gräf, členka představenstva ŠKODA AUTO za oblast Řízení lidských zdrojů

Úspěchem ročníku 2021 je pro domácí automobilku nejen potvrzení první příčky mezi posluchači technických univerzit a obhajoba druhého místa na ekonomických fakultách, ale také vstup mezi pět nejžádanějších zaměstnavatelů v oblasti informačních technologií. S rozvojem elektromobility a digitalizace, která se dotýká jak samotných automobilů, tak výroby i prodeje, roste poptávka právě po odbornících na IT.

Průzkum Universum je mezinárodní hodnocení atraktivity zaměstnavatelů, které provádí ankety mezi vysokoškoláky na národní úrovni. V České republice proběhlo poosmé a ŠKODA AUTO v něm boduje pravidelně. Studenti se vyjadřují nejen k samotným firmám, o nichž uvažují jako o budoucím působišti, ale rovněž sdělují své preference a požadavky, což je naopak užitečná zpětná vazba pro zaměstnavatele. Vedle finančního ohodnocení uvádějí zvláště studenti technických oborů jako podstatná hlediska i úspěch firmy či příležitosti k dalšímu rozvoji a možnost flexibilních úvazků.

ŠKODA AUTO dlouhodobě buduje těsné vazby s vysokoškolským prostředím na mnoha úrovních. Přímo spolupracuje se dvěma desítkami univerzit, kterým pomáhá například s budováním laboratoří a zázemí pro studenty nebo poskytnutím konstrukčních celků i celých automobilů pro účely výuky. Jen za rok 2020 předala automobilka na vzdělávací účely 410 učebních pomůcek včetně 65 vozů a 145 motorů nebo převodovek, které pomáhají pedagogům i studentům v odborných předmětech. To spolu se subvencemi výzkumných projektů na vysokých školách představuje investice převyšující 100 milionů korun.

Vysokoškolští studenti mají také možnosti setkávat se se zástupci automobilky během různých příležitostí, jako jsou workshopy, tematické přednášky nebo aktuálně probíhající roadshow ŠKODA iV DAY. Ta během října navštíví partnerské univerzity po celé republice a přiblíží vysokoškolákům novinky z oblasti elektromobility. Součástí akce jsou přednášky a diskuze s odborníky, kteří zájemce seznámí s širokou paletou elektrických vozidel s označením iV, a to jak elektromobilů, tak plug-in hybridů. Studenti si mohou vystavené automobily za asistence expertů dopodrobna prohlédnout a k dispozici mají rovněž klíčové součásti elektrických vozidel, jako je trakční akumulátor, elektromotor nebo systém nabíjení.

ŠKODA AUTO nabízí studentům stáže, trainee i doktorandské programy či pomoc s přípravou závěrečných prací. Novinkou letošního roku je spuštění tzv. Tech Trainee programu, který má za cíl vyhledat talentované absolventy především pro oblasti elektromobility a digitalizace. Během roční přípravy seznámí mladé adepty s nezbytnými základy pro žádané a vysoce specializované profese.

Náborové kampaně společnosti probíhaly i v době pandemie, kdy ŠKODA AUTO využila netradiční formu prezentace pomocí virtuální konference ŠKODA CON. Ta částečně nahradila kariérní veletrhy a konference hravou formou na platformě Confer-o-Matic, nabízející online 3D zážitky z pohodlí domova. Odborníci z automobilky přednášeli pro více než pět set účastníků z řad studentů i pedagogů nahrávali na videa.

Nové možnosti pro uplatnění studentů otvírají rovněž ambiciózní plány automobilky na příští dekádu, pro niž společnost v letošním roce přijala strategii NEXT LEVEL - ŠKODA STRATEGY 2030. Jedním z cílů rozvoje firmy je ve spolupráci s koncernem Volkswagen a místními úřady proměnit Českou republiku v centrum rozvoje elektromobility.

Zdroj: Škoda AUTO
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

VZP: Pacientů s HIV přibylo, Česko je nadále zemí s nízkým počtem pacientů

Vloni přibylo 676 nových případů infekce HIV u pojištěnců VZP. Za léčbu 2800 pacientů pojišťovna vloni zaplatila více než 500 milionů korun, nejvíce za uplynulých 5 let. Nakažení mají přístup ke stále modernějším lékům, které jim umožní žít kvalitní ...

Blíží se advent a s ním i tradiční vánoční vozidla MHD, letos rozsvítí 17 českých měst

Dopravní podniky v sedmnácti městech České republiky zpestří svým cestujícím adventní čas speciálně vyzdobenými vozy. Vánoční atmosféru v ulicích dola ...

Škoda Auto zahájila celosvětovou proměnu svých dealerství v novém korporátním designu

MLADÁ BOLESLAV - Škoda Auto zahájila uvedení nového firemního designu ve svých dealerstvích. Postupně se promění 4 000 showroomů po celém světě. Zcela ...

Středočeši významnou většinou zvolili Jana Skopečka předsedou středočeské ODS i lídrem pro krajské volby 2024

Středočeští občanští demokraté na svém sněmu v sobotu 25. listopadu opětovně potvrdili významnou většinou (103 delegátů z přítomných 115) Jana Skopečk ...

Škoda Auto spouští službu Pay to Fuel pro snadnou platbu za tankování přímo z vozu

MLADÁ BOLESLAV - Škoda Auto dále rozšiřuje paletu digitálních služeb a uvádí službu Pay to Fuel. Po natankování mohou řidiči provést platbu kreditní/d ...

Neděle 3.12.2023
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes