MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Naučná stezka Klokočským lesem

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: NPP Rečkov od LaSo Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:NPP_Re%C4%8Dkov.jpg#/media/File:NPP_Re%C4%8Dkov.jpg

Na Rečkově v blízkosti města Bakov nad Jizerou je otevřena nová naučná stezka s názvem Klokočským lesem za hrou, vodou a ptačím zpěvem. Při putování stezkou vás čeká nejen spoustu her v přírodě. Budete-li pozorní, narazíte na místní tajemné bytosti - duchy klokočského lesa a nespočet ptačích obydlí, které vyrobily a v lese vyvěsily děti z Mateřské školky Bakov nad Jizerou.

Zvídavější z návštěvníků se seznámí s životem v lese, jeho přírodním bohatstvím, s místní historií či známými osobnostmi tohoto kraje.
Naučná stezka začíná u objektu úpravny vody ve Velkém Rečkově, u železničního přejezdu. Odtud vede zpevněnou lesní cestou k potoku a pak lesem podél něj.
Po cca 2 km dorazí ke kapli sv. Stapina s volně přístupným vydatným pramenem. Odtud se pak vrací po silnici s menším provozem zpět k úpravně vody. Trasa je značena zelenobílými značkami naučných stezek. Je bez větších problémů sjízdná s kočárky.

Mapa:Pondělí 24.9.2018
Středočeský kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.