MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Mladá Boleslav a Středočeský kraj

Spisovatel Pavel Kosatík: Slováci mají schopnost rychle se zvednout ze země

2. 12. 2022 | Pavlu Kosatíkovi nedávno vyšla kniha Slovensko 30 let poté, ve které popisuje mnohdy bouřlivý vývoj u našich sousedů během tří dekád jejich samostatnosti, od éry Vladimíra Mečiara až po současnost.

Spisovatelka Markéta Lukášková: Překvapily mě podlé a zvrácené akce StB

1. 12. 2022 | Co vás v dějáku nenaučili. To je název nové knihy Markéty Lukáškové, ve které se vydává jinou cestou než ve svých předešlých románech. Snaží se vyplnit mezeru, kterou máme ve znalostech naší novodobé historie. Podle autorky byly události let 1948–1989 dříve zkreslené, nikdy nebyly objektivně vysvětlené a na hodinách dějepisu se jimi jen prolétlo. 

Na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi se rozzářil vánoční strom

27. 11. 2022 | Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se v Mladé Boleslavi se konalo v neděli 27. listopadu. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Advent v technickém muzeu nabídne grafit, krystalku i natáčení před kamerou

24. 11. 2022 | Čekání na Vánoce může zpestřit program v rámci adventních sobot. To je nabídka, s níž přichází Národní technické muzeum v Praze. A Jana Dobisíková z jeho týmu zdůrazňuje, že na své si mohou přijít jak ti menší, tak dospělí návštěvníci. Za účast návštěvníci zaplatí ceníkové vstupné do muzea plus příplatek ve výši od 60 do 90 korun.

Zemřel jazzový hudebník a skladatel Pavel Smetáček. Bylo mu 82 let

20. 11. 2022 | Ve věku 82 let v neděli zemřel klarinetista, saxofonista a skladatel Pavel Smetáček. Úmrtí vedoucího souboru Traditional Jazz Studio ČTK oznámila jeho rodina V letech 1994 až 1998 působil Smetáček také jako diplomat na českém velvyslanectví v Římě.

Most ani Okresní přebor Prušinovský nepřekonal. Grand Prix chybí větší zrychlení

20. 11. 2022 | Seriál Most! mu zajistil nehynoucí slávu. Ale také velká očekávání s každým dalším projektem. Což se aktuálně týká černé komedie Grand Prix, kterou Jan Prušinovský od čtvrtka představuje v kinech. Je zábavná a o třídu výš než mnohé domácí komedie, zůstává ale průměrnou hříčkou.

Obrazem: Dům kultury v Mladé Boleslavi patřil podesáté milovníkům vína

19. 11. 2022 | Desáté Slavnosti vína se konaly v sobotu 19. listopadu v Domě kultury v Mladé Boleslavi. Začátek akce jsme navštívili s redakčním objektivem.

Legenda pouliční malby: V průmyslové Mladé Boleslavi je ukrytý velký potenciál

19. 11. 2022 | /ROZHOVOR/ Málokterý umělec zaměřující se na street art udělal takovou díru do světa jako on. Dán Bates procestoval více než tři desítky zemí světa. Jeho díla zdobí nejen galerie, ale především veřejné prostory od Kodaně až po New York. Před nedávnem dánská legenda, která patří od osmdesátých letech k nejvěhlasnějším evropským umělcům v oboru, premiérově navštívila i Českou republiku.

Olympic zahájil koncertem oslavy 60 let, fanoušci jásali, zpívali i plakali

19. 11. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Ve vyprodané pražské Lucerně se v pátek 18. listopadu uskutečnil úvodní koncert turné s názvem Respect Tour Vlak, co nikde nestaví, na kterém skupina Olympic zahájila oslavy svého 60. výročí. Kapela v nostalgicky laděném programu rozjásala fanoušky, kteří si refrény známých písní zazpívali spolu s ní.

KVÍZ: Mikoláš Aleš. Co víte o životě slavného umělce o jeho díle?

19. 11. 2022 | Mikoláš Aleš je známý především jako autor lunet pro Národní divadlo v Praze. Poté, co opustil malířskou kariéru, se začal živit jako ilustrátor časopisů a knih. Proslulé jsou třeba i jeho malby na fasádách domů. Jeho osobností se nechal Jaroslav Seifert inspirovat k napsání sbírky básní Šel malíř chudě do světa. 18. listopadu uplynulo 170 let od narození slavného umělce.

Zdroj: boleslavsky.denik.cz | Další zprávy »
22:14:00 | 02.12.2022

Pátek 2.12.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.