MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Nové Boleslavsko: Zdraví našich obyvatel je priorita

15. 2. 2019 | Mladá Boleslav – Zdraví má člověk jen jedno a je třeba ho pečlivě chránit. Proto s významnou podporou zdravotnictví počítá i program Nové Boleslavsko. Místní obyvatelé mají možnost na webové stránce www.noveboleslavsko.cz sdílet své nápady, na co by se měla v rámci této oblasti zaměřit pozornost Nadačního fondu ŠKODA AUTO, i dalších partnerů programu – místních municipalit i Středočeského kraje.

Příměstské tábory zabaví děti z Mladoboleslavska i na jaře

15. 2. 2019 | Mladoboleslavsko - I v době jarních prázdnin, které budou letos na Mladoboleslavsku od 11. do 15. března, existují možnosti, jak zabavit své dítko. Stále oblíbenější alternativou jsou příměstské tábory. Ty zaručí, že je dítě přes den dobře ohlídáno a nenudí se.

V Michalovicích posílí MHD, problém je s parkováním nebo se sportovištěm

15. 2. 2019 | Mladá Boleslav – Mladá Boleslav má za sebou první letošní debatu s obyvateli příměstských částí. Jako první přišli na řadu Michalovičtí. Ve středu odpoledne jim byli k dispozici zástupci jednotlivých odborů a společností města, ale i senátor a boleslavský primátor Raduan Nwelati.

Můžete ovlivnit, jak bude vypadat váš volný čas!

14. 2. 2019 | Mladá Boleslav – Chcete trávit volný čas aktivně, ale máte pocit, že pro to nejsou v Mladé Boleslavi a jejím okolí ty nejlepší podmínky? Pak máte jedinečnou šanci navrhnout změnu, a to díky iniciativě 10 týdnů pro Nové Boleslavsko, kterou spustila automobilka ŠKODA AUTO společně s dalšími partnery. Na webu www.noveboleslavsko.cz můžete napsat své tipy, co by program Nové Boleslavsko mohl podpořit.

Zápisy do základních škol se blíží

13. 2. 2019 | Mladá Boleslav – Rodiče budoucích prvňáčků by měli zbystřit, zápisy do škol se totiž blíží. V Mladé Boleslavi se uskuteční v pátek 5. dubna od 14 do 17 hodin a v sobotu 6. dubna od 9 do 11 hodin.

Nové Boleslavsko bude řešit i otázky bydlení

13. 2. 2019 | Mladá Boleslav – Program Nové Boleslavsko, který spustila automobilka ŠKODA AUTO společně s dalšími partnery, si stanovil jako jednu ze svých priorit zabývat se také problematikou bydlení v regionu; konkrétně nedostatkem možností dostupného bydlení. Bytů je tu málo, region tak jen těžko zaujme mladé lidi a rodiny, aby Mladou Boleslav plánovali jako svůj možný budoucí domov. Stejně tak je zde málo možností bydlení pro sociálně znevýhodněné skupiny. ...

Boleslav má vlastní centrum pro oběti trestných činů

13. 2. 2019 | Mladá Boleslav – V Mladé Boleslavi roste kriminalita. Dokládají to čísla, která zveřejnila mladoboleslavská policie. I proto by místní měli vědět, kam se obracet v případě, že se stanou obětmi trestných činů. Existuje tam pro ně specializované centrum.

Hotel Stefanie pod křídly města ožívá

11. 2. 2019 | Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Slavná budova hotelu Stefanie a Koliby se dočká využití. Nově patří městu, které část hotelu pronajalo organizaci R-Mosty. Obývat by jí měly matky s dětmi, které se ocitly v krizi spojené s bytovou nouzí. Budova azylového domu, kterou R-Mosty už mají, prochází totiž celkovou rekonstrukcí.

10. února je deštníkový den. Máte ten svůj po ruce?

10. 2. 2019 | Mladá Boleslav - Fanoušci sci-fi žánru nejspíše budou znát takzvaný Ručníkový den; ten odkazuje na knižní sérii Stopařův průvodce po galaxii, ve které je detailně vysvětleno, proč by každý měl vědět, kde má ručník. Věděli jste ale, že existuje i Den deštníků?

Politické půtky se strefují do krajského úřadu i webu kraje

10. 2. 2019 | Střední Čechy - Pod palbou se nyní ocitá Krajský úřad Středočeského kraje a jedna z jeho organizačních změn. Začlenění odboru správních agend do oboru legislativně právního, k čemuž došlo od počátku února, se stalo terčem masivní kritiky. Odstartovalo ji stanovisko republikového vedení Pirátské strany.

Odtažení dvou vraků zaplatí majitelé

10. 2. 2019 | Mladá Boleslav - Autovraky, které dlouhodobě hyzdily ulice Mladé Boleslavi, zmizely. Šlo o dva vozy Škoda Felicia. Jeden stál v ulici Mládežnická, druhý pak v ulici U Jizery. Jejich odtah budou muset uhradit majitelé.

Chybějící známky prodražily jízdu o tisícovku

9. 2. 2019 | Střední Čechy - Desítky řidičů zaskočili na dálnici D8 celníci z Ústecka – a byli mezi nimi i středočeští šoféři. Celní úřad pro Ústecký kraj totiž kontroluje téměř stokilometrový úsek této dálnice od státní hranice až po Prahu.

Fashion show Na Karmeli předvedla úžasné kousky

8. 2. 2019 | Mladá Boleslav - Uvnitř Vzdělávacího centra Na Karmeli se uskutečnila módní přehlídka s názvem Fashion show Meescha P., kde byly k vidění autorské oděvní modely místní návrhářky Pavly Sýkorové Michalíkové, autorské šperky bižuterních značek z libereckého kraje Misamo (Michaela Möllerová) a Lucid (Oto Šefraný) a rovněž tak spodní prádlo od turnovské firmy Werso Jiřiny Matoušové. Všechny tři přehlídkové vstupy doprovázel energicky živým vystoupením De Facto Quartet. ...

Na Mladoboleslavsku stále chybí policisté

8. 2. 2019 | Mladoboleslavsko - Město Mladá Boleslav se potýká se zásadním problémem. Tím jsou chybějící strážníci městské policie.

Interna Klaudiánovy nemocnice má nového primáře

8. 2. 2019 | Mladá Boleslav – Martin Polák je novým primářem interního oddělení Klaudiánovy nemocnice. Do nové pozice nastoupil na základě výběrového řízení v pondělí 4. února.

Na Štěpánce se již kácí

8. 2. 2019 | Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Na Štěpánce už je kácení 479 stromů v plném proudu. Město k tomuto zásadnímu kroku přistoupilo kvůli tomu, že jsou dřeviny, mezi kterými jsou převážně smrky, napadené lýkožroutem neboli kůrovcem.

Mladá Boleslav plánuje domov se zvláštním režimem

6. 2. 2019 | Mladá Boleslav - Akční plán rozvoje v sociální oblasti schválili nyní v Mladé Boleslavi. Podle radní pro sociální věci Miroslavy Kašpárkové má město osm jasně daných priorit, kterým se chce věnovat. S některými má pomáhat také Škoda Auto. Patří mezi ně například to, že město zatím nemá žádný domov se zvláštním režimem, do kterého by se mohli uchýlit třeba lidé s Alzheimerovou chorobou.

Žáci zapíjeli prázdniny, nachytala je ale policie

5. 2. 2019 | Mladá Boleslav - Notně zapít vysvědčení a prázdniny se rozhodli žáci v Mladé Boleslavi a společně vyrazili do baru. Jenže je u toho nachytali městští policisté.

Sněhovou nadílku Boleslavsko ustálo. Silničáři ale dohlíží dál

4. 2. 2019 | Mladoboleslavsko - Husté sněžení o víkendu a v noci na pondělí potrápilo i Mladoboleslavsko. Silničáři si s ním ale prý vcelku dobře poradili. Podle policie navíc ani nijak zásadně nepřibylo dopravních nehod. „Řidiči dávají pozor, počítají se sněhem, neevidujeme výrazný nárůst dopravních nehod,“ uvedla mladoboleslavská policejní mluvčí Lucie Nováková.

Mladá Boleslav bojuje s integrací cizinců

4. 2. 2019 | Mladá Boleslav - Město na meetingu otevřeně promluvilo o problematice zaměstnávání a integrace cizinců v Mladé Boleslavi. Přeci jen není žádným tajemstvím, jak se cizinci mnohdy ve městě chovají. Je pomalu na denním pořádku, že se s některým opilým cizincem nebo s cizincem bez domova potýkají městští strážníci. Vyřeší společná schůzka ne příliš růžovou situaci?

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
22:13:11 | 15.02.2019Středočeský kraj podpoří záměr vybudování domu pro autisty v Mladé Boleslavi

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Záměr na vybudování Domova pro osoby s nízkofunkčním autismem v Mladé Boleslavi podpořili svým kladným rozhodnutím středočeští radní. ...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun

06.02.2019 | Z regionu

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se m ...

Komplexního rozšíření Třídy Václava Klementa v Mladé Boleslavi je o krok blíže svému provedení

22.01.2019 | Z regionu

Rada Středočeského kraje schválila v pondělí podobu veřejnoprávní smlouvy o spolupráci při zajišťování komplexního rozšíření Třídy Václava Klementa v ...Pátek 15.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.