MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Je rozhodnuto. Víme, které pobočky zruší Česká pošta na Mladoboleslavsku

31. 3. 2023 | /PŘEHLED/ Česká pošta ruší 24 poboček ve Středočeském kraji. Podívejte se na seznam rušených poboček na Mladoboleslavsku.

K nové dálniční křižovatce a mostu přibude spojka do průmyslové zóny

31. 3. 2023 | Mladou Boleslav a Kosmonosy čekají v příštích měsících další velké investice do stavby nových silnic souvisejících se zlepšením zásobování automobilky Škoda Auto. Kromě loni dokončeného rozšíření dálnice D10 mezi exity Kosmonosy a Mladá Boleslav a loni zahájené stavbě mostu Laurina & Klementa do areálu Škody Auto dojde k zahájení přestavby celé dálniční křižovatky Kosmonosy a také stavbě nové komunikace do průmyslové zóny Plazy. ...

Radiologické oddělení získalo špičkové přístroje. Urychlí vyšetření i diagnózu

30. 3. 2023 | Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi pokračuje v obnově přístrojů na svých odděleních. Další moderní zařízení přibyla na radiologickém oddělení. Jde o ultrazvukový přístroj, stacionární rentgen pro vyšetření plic a radiodiagnostické popisovací stanice. 

Strážníci v Debři chytali koně. Nakonec je nahnali do areálu Českých drah

29. 3. 2023 | S poněkud netradičními uprchlíky si ve středu 29. března kolem poledne musela poradit městská policie v Mladé Boleslavi. Chytala dva koně.

V pondělí začnou na tratích opravy. Výluky potrvají skoro tři týdny

29. 3. 2023 | Na dvou tratích na Mladoboleslavsku se příští měsíc chystají několikatýdenní výluky. Důvodem jsou práce, které se budou odehrávat na několika místech. Cestující se musí připravit na to, že v daných úsecích nahradí vlakové spojení autobusová doprava.

Psi a kočky zdražení nepoznají, chovatelé jim misky naplní navzdory drahotě

28. 3. 2023 | Granule, kapsičky nebo konzervy pro psy a kočky. To jsou položky, které za poslední dobu nejvíce podražily v prodejně Super Zoo fungující v rámci boleslavského nákupního centra Olympia.

Vrátil se sníh. Počasí v týdnu bude jako na houpačce, hlásí meteorologové

27. 3. 2023 | Počasí v tomto týdnu bude jako na houpačce, hlásí meteorologové. Po ochlazení z počátku týdne se od středy do Česka vrátí jarní teploty, vystoupají i nad 15 stupňů Celsia. Sněhové přeháňky v polovině týdne vystřídá déšť. Víkend by měl být opět chladnější. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Mandloňový sad v Benátkách nad Jizerou má přes 500 stromů. Bude se dál rozrůstat

27. 3. 2023 | Mandloňový sad v Benátkách nad Jizerou na Mladoboleslavsku, který město v roce 2017 založilo z první stovky darovaných stromů, dnes čítá přes 500 mandloní. Mezi stromy, které začaly na konci března jako jedny z prvních rozkvétat, město vybudovalo síť cest, v plánu má také retenční nádrž na dešťovou vodu. Počítá i s dalším rozšiřováním sadu.

Nové zastupitele si odhlasovali voliči v Charvatcích

26. 3. 2023 | Sedmičlenné zastupitelstvo obce Charvatce se zhruba 350 obyateli ležící čtrnáct kilometrů jihovýchodně od Mladé Boleslavi vytvoří po nových komunálních volbách, které se konaly v sobotu 25. března členové ze dvou kandidátních listin.

Proměně D10 u Mladé Boleslavi je nejblíže Eurovia. Do tendru přišlo osm nabídek

25. 3. 2023 | Společnost Eurovia CS podala nejvýhodnější nabídku pro stavbu nové mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Kosmonosy. Ta je na hlavní trase pro zásobování Škody Auto po dálnici D10. O zakázku usiluje osm firem a sdružení.

Uchazečů o studium v kraji je moc. Kapacity navýší i škola v Mladé Boleslavi

24. 3. 2023 | Bolestný nedostatek míst na gymnáziích se projevuje v pražsko-středočeském prostoru. Citelný je zvláště v blízkém okolí hlavního města, kde se velmi výrazně a dlouhodobě zvyšují počty obyvatel. Jen za loňský rok podle údajů Českého statistického úřadu přibylo na Praze-východ 3,6 tisíce osob a na Praze-západ 2,7 tisíce. V okolí Prahy se tak počítá se zřízením nových gymnázií, přičemž první na řadě mají být Černošice. ...

Jízdné v mladoboleslavské MHD od dubna podraží. Slevy ale dále platí

22. 3. 2023 | Ceny jízdenek v městské hromadné dopravě v Mladé Boleslavi se od 1. dubna zvýší. Cestující si však připlatí pouze za jednotlivé jízdné. Slevy v podobě zvýhodněného jízdého či celoroční jízdenky stále platí. Informoval o tom Dopravní podnik Mladá Boleslav.

Silnice u Sedlce jsou ve velmi špatném stavu. Čeká je oprava za desítky milionů

21. 3. 2023 | Už za dva roky by se mohlo řidičům u Sedlce jezdit výrazně lépe. Středočeští radní zařadili minulý týden do investičního Zásobníku akcí 2021+ rekonstrukci zdejších komunikací III/27217 a III/27218. Počítá se s velmi rozsáhlými pracemi za více než 40 milionů korun.

Darovat krev chodí v Boleslavi několik tisíc lidí. Loni se počet odběrů zvýšil

20. 3. 2023 | /FOTO/ V databázi transfúzní stanice Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav je nyní registrováno 4785 dárců krve, aktivně jich chodí krev darovat 3372. Loni se dárci činili. V místní transfúzní stanici provedli v roce 2022 bezmála 6900 odběrů krve, což je více než v roce 2021. Tehdy jich bylo téměř 6570.

V Mladé Boleslavi usadili novou lávku přes Jizeru. Třetinu platí automobilka

17. 3. 2023 | /FOTO/ V Mladé Boleslavi finišuje jedna z největších městských investic za poslední rok. Tento týden došlo k usazení konstrukce nové lávky přes Jizeru v těsném sousedství železničního mostu. Lávka pro pěší a cyklisty propojí areál Krásné louky s pravým břehem Jizery a vývojovým centrem Škody Auto. Lávka je součástí proměny celého území za 75 milionů korun.

Neviděli jste ho? Policisté pátrají po téměř nevidomém muži z Boleslavska

15. 3. 2023 | /FOTO/ Policisté z Mladé Boleslavi vyhlásili pátrání po padesátiletém muži z Mladoboleslavska. Naposledy byl viděn v sobotu 11. března 2023 na ubytovně v Čejetičkách, poté odešel neznámo kam.

Mobilní kamery v Boleslavi hlídají pláž i ubytovny. V budoucnu se přemístí jinam

15. 3. 2023 | Čtyři mobilní kamery přibyly v průběhu března do městské kamerového dohledového systému. Nově hlídají mladoboleslavské lokality, které vytipovali zástupci městské policie, Policie ČR a odboru bezpečnosti a prevence kriminality (OBPK). V budoucnu se pak kamery budou přesouvat na jiná místa podle toho, kde budou zrovna potřeba.

Respirační choroby řádí. Chřipka v Praze v minulých týdnech zabíjela

14. 3. 2023 | Kdo má doma předškoláka, nejspíš to dobře ví: infekční onemocnění dýchacích cest nyní řádí tak, jako kdybychom neměli v kalendáři březen, ale spíš únor. Nebo i lednové datum. Období jarních prázdnin, které obvykle přináší zklidnění, tentokrát neúčinkovalo. Jak v metropoli, tak v jejím okolí tradičně platí, že nejvyšší nemocnost je právě mezi předškoláky: ve věkové skupině do pěti let.

Nová příležitost pro Škodu Auto: rozvoj spalovacích motorů. I když mají končit

14. 3. 2023 | Vedle elektromobility, k níž se společnost velmi aktivně hlásí v souladu s evropskými i světovými trendy, se jedním z významných přínosů Škody Auto pro automobilismus má stát podíl na rozvoji spalovacích motorů. A řeč je o budoucích aktivitách, nikoli o historii. Mladoboleslavská Škodovka přebírá širší odpovědnost za vývoj spalovacích motorů v rámci celého koncernu Volkswagen. 

Válečné scény z Boleslavska znovu zabodovaly. Získaly prestižní Oscary

13. 3. 2023 | Hned čtyři Oscary získal v noci na pondělí film Na západní frontě klid, který se natáčel mimo jiné ve středních Čechách. Záběry z vřavy první světové války vznikaly na Nymbursku, Boleslavsku i na dalších místech Středočeského kraje.

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
10:13:27 | 02.04.2023Zpravodajství MladáBoleslavDnes.cz

Od 1. července 2023 zruší Česká pošta 300 svých poboček

Česká pošta zajistí od 1. července dostupnost poštovních služeb podle nově platné legislativy. Ta stávající počítala s 3 200 poštami po celé České republice, nově bude podle parametrů Českého telekomunikačního úřadu možné zajistit pokrytí poštovních ...

České dráhy: Novinky na železnici v Praze a Středočeském kraji v turistické sezóně 2023

Poslední březnový víkend bude na železnici v Praze a Středočeském kraji zahájena turistická sezóna. Letos čeká na cestující celá řada novinek. Nostalg ...

Festivaly Maker Faire letos zavítají do dvanácti českých měst

Festivaly kreativity Maker Faire se letos představí celkem ve dvanácti městech po celé republice. Na akcích se setkávají nadšenci i profesionálové, rů ...

Kompresory a stolní pily patří do dílny i profesionálního provozu. Podle čeho se řídit při jejich nákupu?

Vyznáte se v nabídce pracovních nástrojů a nářadí? Hledáte aktuálně nový kompresor či stolní pilu do své domácí dílny? Přinášíme vám několik praktický ...

Avast: Stalkerware v Česku vzrostl za poslední tři roky o 600 %

Riziko, že se čeští uživatelé mobilních zařízení setkají se stalkerwarem, vzrostlo podle nejnovějších statistik oddělení Avast Threat Labs ve společno ...Neděle 2.4.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes