MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Mladá Boleslav ruší všechny adventní akce, včetně Mikulášské a jarmarku

26. 11. 2021 | Nová vládní opatření související s vyhlášením nouzového stavu se zásadně promítla do dění v Mladé Boleslavi v následujícím měsíci. Vedení magistrátu s okamžitou platností zrušilo všechny předvánoční plánované akce.

Sváteční cestování. V Mladé Boleslavi jezdí vánoční autobus

26. 11. 2021 | Po Mladé Boleslavi začal jezdit autobus polepený adventními a vánočními motivy. Dopravní podnik se tak přidal ke kolegům z dalších českých měst, kteří v době adventu připomínají Vánoce na autobusech městské hromadné dopravy.

Majestátní dub na Výstavišti má zmenšenou korunu. Jinak hrozil pád

26. 11. 2021 | Letitý a majestátní dub na boleslavském Výstavišti má od výrazně zmenšenou korunu. Podle magistrátu byl ořez a snížení koruny jedinou cestou, jak strom zachránit a zároveň nevystavit nebezpečí kolemjdoucí.

V Mladé Boleslavi srazil vlak muže bez domova. Je vážně zraněný

25. 11. 2021 | Zhruba pět minut po jedné hodině odpoledne došlo k neštěstí na trati mezi stanicemi Mladá Boleslav hlavní nádraží a Mladá Boleslav město. Nákladní vlak srazil podle prvotních informací muže bez domova. Ten utrpěl vážná poranění hlavy, se kterými byl transportován do nemocnice. Provoz na trati byl přerušen.

PODÍVEJTE SE: Učňové ze Škodovky vymýšlejí Afriq. Speciál pro pouštní rallye

25. 11. 2021 | Originální vůz, který dostal pojmenování Afriq, se rodí v Mladé Boleslavi. Žáci Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto připravují osmý žákovský projekt Azubi Car, v jehož rámci již od roku 2013 upravují některý z modelů z produkce automobilky podle svých představ; rozvíjejí tak své dovednosti, zkušenosti i schopnost spolupracovat (ale také se vlastně zblízka a bezprostředně seznamují se strukturou firmy). ...

OBRAZEM: Vánoční dekorace vyrobili senioři

25. 11. 2021 | Ve středu se od 8 do 15 hodin uskutečnila ve vestibulu budovy magistrátu na Komenského náměstí vánoční prodejní výstava výrobků klientů sociálních služeb a klubů seniorů. Na místě si každý našel vhodný dárek či dekoraci pro vyzdobení svých domácností v předvánočním čase. Výstavu zahájila náměstkyně primátora Miroslava Kašpárková spolu s Petrou Malátovou, koordinátorkou dobrovolníků.

Program kolem rozsvěcení stromu v Mladé Boleslavi v neděli platí. Zatím

24. 11. 2021 | Rekordy v počtu nakažených vrhají nejistotu před konáním řady akcí spojených s prvním adventním víkendem. Především se jedná o rozsvěcení vánočních stromů, adventní trhy a s tím spojený kulturní program. Některá města už plánované akce kompletně zrušila, jinde přistupují k omezením, například menším počtům stánků.

Studenti z Boleslavska mohou požádat až o 200 tisíc na jazykový pobyt

24. 11. 2021 | Studenti z Mladoboleslavska a přilehlých regionů mají možnost požádat o příspěvek až ve výši 200 tisíc korun na jazykový pobyt v rámci studia. Týká se to jak evropských zemí, tak i vzdálenějších destinací včetně třeba Brazílie nebo Mexika. Peníze v celkové výši 800 tisíc korun poskytne Nadace Škoda Auto.

Slouží i čtvrt století. Boleslavští strážníci převzali ocenění za věrnost

23. 11. 2021 | Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati předal v obřadní síni magistrátu ocenění strážníkům městské policie za věrnou službu. Zároveň ocenil jejich všestrannou a nelehkou práci při zajišťování veřejného pořádku a dalších souvisejících činnostech.

Dočasná brzda pro řidiče! Frekventovaná křižovatka u Plaz se přestaví na kruhák

23. 11. 2021 | Ředitelství silnic na dálnic (ŘSD) se chystá na jeden ze zásadních dopravních projektů na kraji Mladé Boleslavi. Ten dočasně řidiče při výstavbě zbrzdí, později po otevření by naopak měl přispět k plynulejší dopravě. Řeč je o křižovatce na výjezdu z města u Plaz, kterou denně projede až 22 tisíc aut.

Příští dny už nabídnou i akce s vánoční atmosférou. Pokud covid dovolí

22. 11. 2021 | Návštěvníci mohou být někde nadšeni, zatímco jinde zklamáni. Kvůli epidemické situaci související s vývojem koronavirové nákazy a návazných vládních opatřeních totiž někteří pořadatelé ruší někdy i dlouhodobě připravované akce, přičemž situace se může měnit doslova ze dne na den.

FOTO: Testovací místo u hlavního vchodu do nemocnice prodloužilo provozní dobu

22. 11. 2021 | V souvislosti s novými opatřeními vlády se podobně jako v jiných regionech i v Mladé Boleslavi nárazově zvyšuje zájem o testování. Z těchto důvodů testovací místo v nemocnici prodlužuje provozní hodiny, a to od tohoto týdne. Nově se bude testovat ve všední dny od 7 do 12 hodin a od 12.30 do 15 hodin. O sobotách, nedělích a svátcích bude i nadále zavřeno.

OBRAZEM: Milovníci vína si přišli v sobotu v Mladé Boleslavi na své

21. 11. 2021 | Mladoboleslavské slavnosti vína se v Domě kultury konaly v sobotu 20. listopadu. Pro návštěvníky byla připravena ochutnávka, vinná stezka, boleslavské víno nebo gurmánské speciality. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

Mladoboleslavští strážníci darovali krev. Pomohli tak nemocnici

19. 11. 2021 | Patnáct strážníků se rozhodlo pomoci s akutním nedostatkem krve v Klaudiánově nemocnici. Ta se před několika dny obrátila na veřejnost s prosbou, že se potýká s nedostatkem této vzácné tekutiny. Krve bylo dokonce tak málo, že byla ohrožena péče. Mladoboleslavští strážníci se tak přidali ke státní policii a v příštím týdnu je budu následovat hasiči.

Převlékali postele, pomáhali s pacienty. Nyní dobrovolníky magistrát ocenil

19. 11. 2021 | Město Mladá Boleslav ve spolupráci s Klaudiánovou nemocnicí ve čtvrtek ocenilo dobrovolníky ze sociální a zdravotní oblasti. Vzhledem k současné epidemiologické situaci se akce neuskutečnila v Městském divadle, jak bylo zvykem, ale v Komunitním centru Klementinka.

Covidoví pacienti obsadili kožní a neurologii. Nemocnice léčí 25 nakažených

18. 11. 2021 | Situace kolem počtu covidových pacientů se s postupem času zhoršuje také v boleslavské nemocnici. Ve čtvrtek dopoledne bylo v Klaudiánově nemocnici hospitalizováno 25 pacientů s covidem. „Část je jich na oddělení JIP a ARO. Ale speciální oddělení pro tyto pacienty vznikly už také na kožním a neurologickém oddělení,“ řekla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

OBRAZEM: Výročí sametové revoluce připomněl v Boleslavi Průvod světel

17. 11. 2021 | Již 7. ročníkem takzvaného Průvodu světel si připomněli výročí sametové revoluce v Mladé Boleslavi. Průvod vyšel 17. listopadu v 17 hodin od Městského divadla s cílem u lavičky Václava Havla u Havelského parku.

Klaudiánova nemocnice hledá Ježíšky

16. 11. 2021 | Dobrovolnické centrum Klaudiánovy nemocnice se rozhodlo po loňském úspěchu zopakovat akci Hledáme Ježíšky – plníme vánoční přání. Chce tak udělat radost těm, kteří si nebudou moci chvilky Štědrého večera a vánočních svátků užít doma se svými blízkými.

Autobusy budou jezdit na plyn vyrobený ze zbytků jídla. Začala stavba biostanice

15. 11. 2021 | /FOTOGALERIE/ Do průmyslové zóny Plazy se budou svážet zbytky jídel ze školních jídelen, restaurací, ale i prošlé potraviny z hypermarketů. Ty budou zpracovány tak, že výsledkem bude bioplyn, na nějž budou jezdit městské autobusy. Dalším výstupem bude také biologické hnojivo, které se dá využít v zemědělství. To je v kostce představa o první fázi fungování bioplynové stanice, která se nyní začala stavět a do zkušebního provozu by měla být uvedena už za rok. Zpracuje až 25 tisíc tun biologického ...

OBRAZEM: Dobrovolníci vysázeli třešňovou alej

15. 11. 2021 | Projekt „Sázíme stromky pro potomky“ podpořili dobrovolníci z firmy Škoda Auto, kteří společně s technickými službami a několika dobrovolníky z Čisté v uplynulých dnech zasázeli podél polní cesty u vsi 22 třešní.

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
10:12:06 | 28.11.2021Zpravodajství MladáBoleslavDnes.cz

Kultura má ve Středočeském kraji zelenou. Rada schválila podporu celkem 11 projektových záměrů

Restaurování nejstarší česky tištěné Bible z roku 1488 v Českém muzeu Stříbra, modernizace bezpečnostního systému Galerie Středočeského kraje či zakoupení 28 speciálních knihovních polic pro přeplněnou depozitární místnost v Arnoldinovském domě v ...

Krizový štáb Středočeského kraje: Nouzový stav, ani stav nebezpečí nejsou zatím třeba

Poprvé v aktuální vlně nákazy covid-19 zasedl Krizový štáb Středočeského kraje. Členové v čele s hejtmankou Petrou Peckovou (STAN) probrali aktuální k ...

Státní veterinární správa zakazuje kvůli ptačí chřipce chov drůbeže pod širým nebem

Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s nárůstem případů ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky H5N1 v České republice i jinde v Evropě vyhlaš ...

ŠKODA dosáhla nejlepšího výsledku v historii ankety Auto Trophy 2021 s osmi trofejemi

MLADÁ BOLESLAV - Ve 34. ročníku čtenářské ankety "Auto Trophy", kterou pořádá německý odborný časopis Auto Zeitung, získala ŠKODA osm cen - to je více ...

Česká obchodní inspekce varuje před magnetickými kuličkami

Dětská nemocnice FN Brno upozornila Českou obchodní inspekci na magnetické kuličky, které způsobily malým dětem závažné zdravotní komplikace poté, kdy ...Neděle 28.11.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.