MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Dopravní podnik má tři nové autobusy

25. 4. 2019 | Mladá Boleslav – Dopravní podnik Mladá Boleslav pokřtil tři nové autobusy. Ty do města přijely v rámci obnovy vozového parku, která probíhá od roku 2017, kdy rada města schválila nákup 21 nových autobusů. Ty se ve městě objevují postupně.

V Dobrovických muzeích se věnovali svátkům jara

24. 4. 2019 | Dobrovice /FOTOGALERIE/ - V dobrovickém muzeu se v pátek konala velikonoční akce. Celý den probíhala prohlídka dobrovického muzea. Návštěvníci se mohli dozvědět mnoho zajímavých informací ohledně výroby cukru, prohlédnout si různé zajímavé obaly nebo zjistit, se jak pěstovat řepu.

Dozvuky Velikonoc: Tak se hodovalo na Mladoboleslavsku

24. 4. 2019 | Mladoboleslavko /FOTOGALERIE/ - Velikonoční řehtání se na vsích stále dodržuje.

Policistům pomohou kolegové ze zahraničí

24. 4. 2019 | Mladá Boleslav – Policisté ze zahraničí míří do Mladé Boleslavi. Důvod je jasný: cizinci, kteří místním strážcům zákona dělají nezřídka starosti a se kterými jim kolegové z Polska a Slovenska mohou značně pomoci.

Studenti pomáhali s policií

24. 4. 2019 | Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Studenti z celého Mladoboleslavska se sjeli na městský atletický stadion. Tam v rámci akce Přes bariéry s policií plnili fyzické testy, které musí zvládnout každý, kdo by se jednou chtěl stát policistou. Zlatým hřebem celé akce bylo předání šeku pro Konto Bariéry. 

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Mladoboleslavsku?

24. 4. 2019 | Mladoboleslavsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme tentokrát?

MŠ Mírová, Mnichovo Hradiště - třída Hruštička

23. 4. 2019 | Mnichovo Hradiště - Mateřská škola Mírová sídlí v Mírové ulici 683 v Mnichově Hradišti. Provoz tady zahájili už v roce 1963.

Mladá Boleslav dál bojuje o pozemky u Radouče

23. 4. 2019 | Mladá Boleslav – V centru dění se opět ocitl pozemek nedaleko Radouče. Jedná se o plochu, která není městská a již v minulosti Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) vypsal aukci na její prodej. Tehdy se tomu městu podařilo zabránit. Nyní však hrozila aukce znovu.

V Kolomutech se konal karetní turnaj v prší

22. 4. 2019 | Kolomuty /FOTOGALERIE/ - Ve Sportovním Areálu Kolomuty proběhl v neděli velikonoční karetní turnaj v prší. Turnaj trval 4 hodiny, zúčastnilo se ho 24 hráčů (dokonce i pár žen), hrálo se 10 základních kol, ze kterých 8 hráčů postoupilo do semifinálové hry.

Město bude mít novou lávku

22. 4. 2019 | Mladá Boleslav – Lávka přes říčku Klenici ve Svatovítské ulici je uzavřená. Důvodem je její havarijní stav. Již nebylo z bezpečnostních důvodů možné, aby se po ní lidé pohybovali. Nyní ji nahradí most nový.

Studenti ukázali dobré srdce, o Velikonocích navštívili seniory

22. 4. 2019 | Horky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ - Žáci a žákyně DM SOŠ a SOU Horky nad Jizerou myslí na klienty DPS i o Velikonocích. S pásmem plných písniček a básnické prózy Františka Halase Já se tam vrátím, zavítali do celkem 6 těchto sociálních zařízeních. A nepřišli s prázdnou.

Plavání v Mladé Boleslavi podraží

22. 4. 2019 | Mladá Boleslav – Vstupné do bazénu podraží. Ceny se mění po pěti letech od 1. května. Podle prvního náměstka primátora Jiřího Boušky se zdražování odvíjí především od rostoucích cen energií, na které město musí reagovat.

Pohlednice z minulosti: Z minulosti Mnichova Hradiště

21. 4. 2019 | Mnichovo Hradiště /FOTOGALERIE/ - Podívejte se historické fotografie z Mnichova Hradiště.

Mnichovo Hradiště zastavilo jednání o logistickém parku

21. 4. 2019 | Mnichovo Hradiště - Další vyjednávání ohledně zřízení logistického parku na místě bývalého Liazu, která vedlo Mnichovo Hradiště s firmou VGP Park Mnichovo Hradiště, nebudou. Rozhodlo o tom vedení města. To nebylo spokojeno s vizí, kterou investor měl. Plánovaný areál by byl totiž příliš velký, což by znamenalo nesnáze – například zvýšený průjezd nákladních automobilů.

Dubové mostky projdou rozsáhlou obnovou

19. 4. 2019 | Benátky nad Jizerou - Smlouvu na renovaci dřevěných mostů v zámeckém parku a na rekonstrukci lávky na Křemeni podepsalo vedení Benátek nad Jizerou. Tento krok se váže k loňskému zvelebování podzámeckého parku, na které naváže právě obnova mostů. Nebude to ale pouze ona. Prací bude více.

Pod vlivem alkoholu zavolal polici na člověka, kterému půjčil psa

18. 4. 2019 | Mladá Boleslav – Vskutku kuriózní případ zažili strážníci boleslavské městské policie. Muž pod vlivem alkoholu půjčil na venčení psa jinému muži. Mezitím na to ale zapomněl a na domnělého psího zloděje zavolal policii.

OBRAZEM: Pomlázky se pletly v Mladé Boleslavi

18. 4. 2019 | Mladá Boleslav - I děti z města musejí umět uplést pomlázku. V Mladé Boleslavi se o to postarala Klubovna RC Dům. Děti a jejich rodiče tam mohli navštívit Tvořivé dílny. Téma bylo jasné, Velikonoce.

Akce Jehla: strážníci našli téměř stovku stříkaček

18. 4. 2019 | Mladá Boleslav – Městští strážníci se v úterý zapojili do pátého ročníku celostátní akce Jehla, v rámci které sbírali po městě injekční stříkačky po narkomanech. Na to, že v městě platí zákaz požívání drog na veřejnosti, jich bylo opravdu hodně.

O Velikonocích budou změny v dopravě

17. 4. 2019 | Mladá Boleslav - Cestující, kteří v Mladé Boleslavi používají hromadnou dopravu, se musí připravit na změny, které přinesou velikonoční svátky. Jízdní řády se totiž budou řídit prázdninovým a svátečním provozem.

Děti se v Hradišti věnují truhlařině

17. 4. 2019 | Mnichovo Hradiště - Ve městě existuje unikátní dílnička pro šikovné ručičky. Truhlářský kroužek pro děti funguje v Mnichově Hradišti každé úterý. Vede jej Petr Novák a spadají pod záštitu Jednoty bratrské.

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
06:12:26 | 26.04.2019Airbnb a ČSÚ zahajují partnerství pro sdílení agregovaných dat

Český statistický úřad a Airbnb se dohodly na sdílení anonymních agregovaných dat o krátkodobých pronájmech přes platformu Airbnb pro statistické účely. Uzavřené partnerství, první svého druhu ve střední a východní Evropě, využije statistika ...

Zákon o realitním zprostředkování prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR

24.04.2019 | Zpravodajství

Poslanci během dnešního jednání schválili v prvním čtení nový zákon o realitním zprostředkování. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová chce tou ...

Na rozhodnutí o odvolání si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl

23.04.2019 | Z regionu

Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový j ...Pátek 26.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.