MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Fotbaloví fanoušci z Boleslavi nosí dobroty do nemocnice a nakupují seniorům

8. 4. 2020 | Skupina Factory Youngsters, s alternativním názvem Fabrikáři, pomáhá v koronavirových časech tam, kde je potřeba. Například nakupuje penzistům potraviny, nebo nosí dobroty do Klaudiánovy nemocnice, či do místního dětského domova. Fabrikáři jsou boleslavští fotbaloví fanoušci, kteří svým přístupem v současné době boří mýty o fanouškovství.

V Mnichově Hradišti mají rouškomat

7. 4. 2020 | Na Mladoboleslavsku se objevil první rouškomat. Ten nyní stojí v obchodním domě Dukla v Mnichově Hradišti a za drobný poplatek si zde může kdokoli koupit nejen potřebnou roušku, ale i další pomůcky.

Bětka točí videa pro postižené děti a sází stromy

7. 4. 2020 | Videa do on-line výuky na Základní škole Mladá Boleslav musí také někdo natočit. Kameramankou se při tomto projektu stala teprve patnáctiletá Alžběta, dcera místní ředitelky Gabriely Solničkové.

On-line školu mají i děti s handicapem

7. 4. 2020 | Na Základní škole Mladá Boleslav v boleslavské Václavkově ulici se vzdělávají děti s nejrůznějšími postiženími. I tato škola je ale v době karantény zavřená. A i zdejší učitelé se s nastalou situací museli poprat – rozjeli projekt on-line školy. Svým žákům takto v nelehkých koronavirových časech pedagogové a asistenti připravují program. Speciální díly výuky zveřejňují na facebookových stránkách školy. ...

FOTOKVÍZ: Poznáte místo na Mladoboleslavsku?

6. 4. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte místo podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Kam jsme podle vás zavítali tentokrát?

Cizinci mohou využít online konzultaci i seminář

6. 4. 2020 | V Mladé Boleslavi jsou dvě organizace, které pomáhají zahraničním pracovníkům a to Centrum na podporu integrace cizinců (CPIC) a Centrum pro integraci cizinců (CIC). Obě dvě nyní nabízejí pomoc online. Aktuálně zavřené pobočky tak mohou podporovat klienty nadále.

Zápisy do škol v Hradišti běží. Jak na ně?

6. 4. 2020 | Zápisy do škol a školek jsou letos netypické. Upozorňuje na ně také Mnichovo Hradiště, kde již odstartovaly zápisy do prvních tříd. Školkové děti si zatím počkají. Čeká je to až za měsíc a postup je zatím nejistý. 

Pohlednice z minulosti: Proměny etiket a historie piva Velkopopovický kozel

5. 4. 2020 | Pivní etikety. Pro někoho jen bezcenný kousek papíru nalepený na lahvi s chmelovým mokem s údaji o výrobku. Pro jiné kus historie, vzpomínek a cenný artefakt. V dalším díle seriálu Retro mají čtenáři možnost podívat se na vývoj papírových etiket pivovaru ve Velkých Popovicích. Konkrétně se jedná o dobře známou značku Velkopopovický Kozel.

Mladoboleslavští strážníci dohlížejí na dezinfekci veřejných prostor

4. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Strážníci městské policie kontrolují provádění dezinfekce veřejných prostor, která probíhá kvůli koronaviru. 

Boleslaváci, lahvičky od dezinfekce nevyhazujte

3. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Město Mladá Boleslav rozdávalo ANTICovid dezinfekci. A zájem ze strany veřejnosti byl obrovský. Při celé akci ale došlo k celkem podstatné chybě. V některých případech totiž občané obdrželi letáček s informací o tom, jak by měli lahvičku od dezinfekce zlikvidovat. To by ale rozhodně dělat neměli, a to kvůli jejímu opětovnému naplňování.

Přístup do Českého Ráje je znemožněn

3. 4. 2020 | Nadcházející víkend má být opět krásný a také relativně teplý. To je v době koronavirové ale pořádný problém. Před týdnem totiž lidé ve velkém vyráželi na výlety, což jednoznačně dělat nemají, aby si užili krásy Českého Ráje a sluneční paprsky.

Vlajka pro hrdiny. Iniciativa chce vzdát hold všem lidem v první linii

3. 4. 2020 | S ambiciózní výzvou přichází Mnichovo Hradiště. To se rozhodlo, že sedmého dubna, na který připadá Den světového zdraví, vyvěsí českou státní vlajku jako hold všem lidem v první linii, kteří vyvíjejí obrovské úsilí během koronavirové pandemie. Cílem je, aby se zapojilo co nejvíce radnic i domácností.

O dezinfekci je neuvěřitelný zájem

2. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Město ve středu i ve čtvrtek rozdávalo svým obyvatelům ANTICovid dezinfekci. Zájem lidí byl obrovský.

Veřejnost a policie si vzájemně pomáhají

2. 4. 2020 | Policisté kvitují obrovskou míru solidarity. Lidé totiž v těžkých časech myslí také na pracovníky integrovaného záchranného systému, kterým nosí nejrůznější dezinfekční prostředky, občerstvení a nápoje.

Helena Kaluhová: Některé děti plakaly, když viděly své učitelky

2. 4. 2020 | Dát dohromady Bakovskou online školu, její náplň a všechna témata, dá pořádně zabrat. Své o tom ví koordinátorka projektu a učitelka Základní školy Bakov nad Jizerou Helena Kaluhová. „Vše konzultujeme, máme schůzky a plánování,“ předeslala koordinátorka.

Nemocnice dostane 300 tisíc od místních firem na nákup ochranných pomůcek

2. 4. 2020 | Na boj s koronavirem věnují 300 000 korun Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi společnosti USK, H-INTES a CR Project. Nemocnice je využije nákup ochranných pomůcek, jako rukavice, respirační masky, štíty či ochranné obleky potřebné v boji proti onemocnění COVID-19.

Dočasné parkoviště Na Slovance je zdarma

2. 4. 2020 | Modrá zóna neplatí, parkoviště a parkovací domy jsou v souvislosti s koronavirovou pandemií zdarma. A od středy 1. dubna to platí také v případě parkoviště Na Slovance.

Bakovská online škola slaví velký úspěch. Videa sledují stovky dětí

2. 4. 2020 | Tradiční výuka ve školách nyní kvůli opatřením proti koronaviru neprobíhá. Proto se mnoho lidí zamýšlí nad tím, jak dětem přinést vědomosti co nejzajímavější formou, která si udrží jejich pozornost i v domácím prostředí. A vznikají vskutku zajímavé nápady. Například v Bakově nad Jizerou nyní přišli s konceptem online školy, který dětem přináší vzdělávací videa.

Valečov nebo Drábské světničky? Teď na ně zapomeňte

1. 4. 2020 | Mnichovo Hradiště a jeho okolí je známé jako vstupní brána do Českého ráje. Nyní v době, kdy řádí epidemie koronaviru, právě na tato krásná místa, která nabízejí bohatou přírodu a krásné scenérie při výhledech z místních kopců, jako je třeba Valečov, tady zažili nebývalý „nájezd“ turistů z Prahy a dalších měst. Města a obce tak musely přistoupit k opatřením, která mají zabránit příjezdu turistů, kteří znamenají zvýšené riziko přenosu nákazy Covid – 19. ...

Knihobudky zejí prázdnotou. Dolehla na ně epidemie

1. 4. 2020 | Knihobudky zůstaly opuštěné. Všechny svazky z nich zmizely a jsou nově obehnané policejní páskou. Knížky zde nevyměníte až do odvolání. I tato novinka patří mezi restrikce spojené s korovinarovou epidemií.

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
08:12:17 | 08.04.2020Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Drábské světničky zůstanou zatím zavřené

01.04.2020 | Z regionu

Letos se jako v jiných letech neotevře pro turisty na přelomu března a dubna skalní hrad Drábské světničky u Mnichova Hradiště ve Středočeském kraji. ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...Středa 8.4.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.