MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Medailové žně. Boleslavští vodní záchranáři uspěli na republikovém šampionátu

21. 5. 2022 | Vodní záchranná služba ČČK Mladá Boleslav zažila v květnu vrchol sezony. Vypravila se na 21. Mistrovství České republiky, které se konalo 14. května v Sokolově. Zúčastnilo se ho 160 vodních záchranářů z celé republiky.

V Boleslavi otevřeli dráhu pro bikery. Zahájení se zúčastnila legenda MTB scény

21. 5. 2022 | Ve čtvrtek odpoledne bylo nedaleko Nového parku na Severním sídlišti v Mladé Boleslavi slavnostně otevřeno skill centrum. Jedná se o dřevěnou dráhu s překážkami pro začínající bikery, která jim umožní bezpečně zdokonalovat cyklistické dovednosti. Skill centrum pro dětské i dospělé cyklisty vzniklo v rámci participativního rozpočtu města, tedy projektu, kdy lidé sami mohou podat návrh, kam bude radnice investovat část financí. ...

V kočárku mě vozil jugoslávský král, vzpomíná Boleslavačka. Oslavila 95 let

20. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Narodila se v Záhřebu, ale od svých 20 let žije v Mladé Boleslavi. Vyučovala pohybové aktivity, dodnes válí s pingpongovou pálkou. S manželem nikdy nevstoupili do komunistické strany a snadno zapamatovatelná je i podle oslovení. Nikdo jí totiž neřekne Božena, jak zní její skutečné křestní jméno. Pro ostatní je celý život prostě Čúča. Čúča Vaníčková.

FOTO: Pumptracková dráha na Radouči se za pár dnů otevře veřejnosti

19. 5. 2022 | Do finální fáze se dostává nový cyklistický pumptrack v Betonárce Radouč. Umělá dráha tvořená klopenými zatáčkami a boulemi má již finální asfaltový povrch, ale je potřeba provést ještě úpravu terénu, osázení trávou a dokončovací práce.

PODÍVEJTE SE: Boleslavská rarita. Syslové z Radouče se předvádějí návštěvníkům

18. 5. 2022 | Sysli obecní, chránění obyvatelé Syslí louky v Přírodní rezervaci Radouč v Mladé Boleslavi, si užívali jarního slunce ve středu 18. května. Místo jsme dopoledne navštívili s redakčním objektivem.

FOTO: Bývalou synagogu připomíná kovová plastika

17. 5. 2022 | Před několika dny bylo v Mladé Boleslavi slavnostně odhaleno nové pietní místo, které stojí na místě bývalé synagogy. Ta se nacházela za budovou současného magistrátu, pocházela z 16. století a byla součástí někdejšího židovského města. V důsledku dějinných okolností objekt ve 20. století chátral, až byl v roce 1962 kompletně zbourán.

Na Krásné louce začíná stavba cyklostezky a nové lávky přes řeku Jizeru

16. 5. 2022 | Převzetím staveniště a prvními terénními pracemi začala v Mladé Boleslavi stavba cyklostezky na Krásné louce a lávky přes řeku Jizeru. Stavební firma má místo k dispozici od 19. dubna. Aktuálně probíhají zemní práce při zařizování stavby. Hotovo má být nejpozději v květnu příštího roku.

Netradiční soutěž: žáci a učitelé chodili do školy 'po svých'. Nejvíce na 7. ZŠ

16. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Každý všední den mezi půl osmou a osmou hodinou ranní vzniká u většiny mladoboleslavských škol neudržitelný provoz. Ten způsobují z velké části rodiče, kteří přivážejí své děti do školy. O zlepšení ve spolupráci s městem a Nadačním fondem Škoda Auto usiluje mladoboleslavský spolek Kolem na kole, který spustil projekt s názvem Pomozme dětem na vlastní nohy!

Jazz, folk i virtuální realita. Muzejní noc v Mladé Boleslavi nabídne lahůdky

16. 5. 2022 | Expozice muzeí v Mladé Boleslavi se letos opět otevřou veřejnosti při festivalu Muzejní noc v pátek 20. května od 18 do 23 hodin. Nejen volně přístupné stálé expozice a aktuální výstavy, ale i bohatý program čeká na mladoboleslavském hradě, ve Škoda Muzeu, v Leteckém muzeu Metoděje Vlacha, ve Sboru českých bratří, v Galerii pod věží či v Městském paláci Templ.

Den melanomu v Boleslavi: Lidé si mohou nechat prohlédnout podezřelá znamínka

14. 5. 2022 | Klaudiánova nemocnice obnovuje tradici preventivní akce Den melanomu. Připojí se tak k nemocnicím a ambulancím, které nabídnou veřejnosti zdarma preventivní vyšetření znamének. Akce se uskuteční ve středu 25. května od 8 do 12 a od 13 do 15 hodin v kožní ambulanci č. 2 nemocnice v Mladé Boleslavi.

Nejen pro Ukrajince. Sbírka oděvů v boleslavském Věnci slouží všem potřebným

12. 5. 2022 | Boleslavský Ošatník v hotelu Věnec přešel do nové fáze. Od pondělí neslouží jako výdejna ošacení, obuvi, hygieny či potřeb pro děti výhradně lidem z Ukrajiny, ale využít ho mohou i jiní potřební. Od pondělí do pátku v čase mezi 9. a 17. hodinou může každý, kdo se ocitl v sociální nouzi.

V Hradišti vyroste nový skatepark. Bude mít téměř tisíc metrů čtverečních

12. 5. 2022 | /VIZUALIZACE/ Příznivci skateboardingu v Mnichově Hradišti se mohou radovat. Radní na svém poslední jednání posuzovali tři návrhy na vybudování nového skateparku a nakonec se rozhodli pro tu nejnákladnější a nejrozsáhlejší variantu.

Promítání s debatou v muzeu připomene smrtící nálet na Boleslav na sklonku války

11. 5. 2022 | Stovky lidí zemřely, přičemž identifikovat se podařilo zhruba 150 obětí – a město Mladá Boleslav včetně části automobilky (i dalších továren) bylo citelně poškozeno. Ušetřeny nezůstaly ani sirotčinec a německý vojenský lazaret, byť ten označoval červený kříž. Takové byly následky několika vln náletů, které 9. května 1945, na samém sklonku druhé světová války, zdevastovaly do té doby poměrně poklidnou Mladou Boleslav. Ta se tak zařadila mezi poslední podobně postižená města v Evropě. ...

Závody i bohatý program. Kolo pro život přiláká na Krásnou louku stovky dětí

11. 5. 2022 | Největší cyklistická série pro amatérské sportovce v Česku Kolo pro život po roce opět zavítá do Mladé Boleslavi. Účastníci se mohou těšit na sportovní den plný závodění i bohatého doprovodného programu pro celou rodinu.

PODÍVEJTE SE: Po katovně není ani památky, zchátralý domek nahradila zeleň

11. 5. 2022 | Mladá Boleslav v závěru minulého týdne nechala provést demolici zchátralého domku u Ptácké ulice na křížení s Jaselskou. Místní jej znali jako bývalou katovnu.

Organizace a kluby, které pracují s dětmi běženců, mohou žádat o grant

10. 5. 2022 | Nadace Škoda Auto každoročně vypisuje několik grantů. Letos nabídku rozšířila i o možnost žádat peníze pro ty organizace, které pracují s dětmi uprchlíků. Včetně například sportovních klubů, škol, volnočasových organizací a kroužků nebo dětských domovů. Týká se to regionů Mladoboleslavska, Rychnovska a Vrchlabska.

PODÍVEJTE SE: Zástupci města a legionářů si připomněli výročí konce války

9. 5. 2022 | Pietním aktem a položením květin u válečných památníků na Novém hřbitově si zástupci Mladé Boleslavi společně se členy Jednoty Československé obce legionářské Mladá Boleslav připomněli Den vítězství a také 77. výročí konce 2. světové války v Evropě.

Havárie vody komplikuje stavbu cyklostezky na náměstí Republiky

9. 5. 2022 | Stavba cyklostezky, která ovlivňuje dění a dopravu na náměstí Republiky v Mladé Boleslavi, se komplikuje. V místě stavby prasklo vodovodního potrubí. Porucha si od 16. do 29. května vyžádá rozšíření stávajícího dopravního omezení a umístění semaforů k regulování dopravy mezi ulicemi Laurinova a S. K. Neumanna.

U Plaz pokračuje stavba okružní křižovatky. Od středy se změní dopravní omezení

9. 5. 2022 | V okružní křižovatku neboli kruhový objezd se od druhé poloviny března mění původní takzvaná tečná křižovatka na silnici I/16 u obce Plazy na Mladoboleslavsku. Polovina je téměř hotová, a tak se práce budou posouvat, upozornil v pondělí Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Asistenční centrum pro Ukrajince končí, tělocvična se vrátí sportování

8. 5. 2022 | Naposledy je v neděli v provozu krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině, které funguje v Mladé Boleslavi – konkrétně v tělocvičně tamější Základní a Mateřské školy Pastelka.

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
06:12:30 | 23.05.2022Zpravodajství MladáBoleslavDnes.cz

Více než třetina lidí v Česku prohledalo svým partnerům telefon

Nejčastější motivací pro prohledání zařízení partnera či partnerky je podezření z nevěry. Ve 40 % případů lidé zjistili, že před nimi jejich polovička něco ...

Silné bouřky potrápily Středočeský kraj, hasiči vyjeli ke dvěma stovkám událostí

Odpoledne z pátku 20. května na sobotu 21. května přes území Středočeského kraje přecházely silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav vydal na ten ...

Středočeské kulturní léto nabídne divákům více než 50 akcí na 22 místech Středočeského kraje

Kulturní léto - koncerty pod širým nebem, divadelní představení na nádvořích zámků či v zahradách kulturních institucí Středočeského kraje. Středočesk ...

Festival Rosa Bohemica láká na hudbu na magických místech v růžici okolo Prahy

Koncerty spojující zážitek z hudby s atmosférou netradičních historických míst nabídne od 10. června II. ročník festivalu Rosa Bohemica. ...

ŠKODA AUTO zahajuje v Mladé Boleslavi výrobu bateriových systémů pro platformu MEB

ŠKODA AUTO zahajuje v Mladé Boleslavi výrobu bateriových systémů pro plně elektrické vozy na bázi modulární platformy pro elektromobily (MEB) koncernu ...Pondělí 23.5.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.