MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Cyklopark ve Štěpánce bude osvětlen i pro večerní jezdce

23. 9. 2022 | V cykloparku v rámci lesoparku Štěpánka začaly práce související s vybudováním osvětlení. To zajistí, že areál budou moci využívat zájemci i v pozdějších hodinách a v období, kdy se brzy stmívá.

Páteřní síť cyklostezek v Boleslavi je hotová. Dokončena byla poslední trasa

22. 9. 2022 | Na náměstí Republiky v Mladé Boleslavi byla dokončena cyklostezka, která propojila páteřní síť cyklotras ve městě a navázala na již dříve budované nedaleké úseky na Jičínské ulici a podél třídy T. G. Masaryka. Tím byl propojen celý okruh cyklostezek po městě.

Podívejte se: U Štěpánky byl otevřen nový areál pro seniory z celého regionu

22. 9. 2022 | Město Mladá Boleslav přesouvá provoz odlehčovací služby a denního stacionáře pro všechny seniory a osoby s tělesným postižením z regionu. Nové prostory byly slavnostně otevřeny v úterý 20. září v novém areálu Senior Resort Štěpánka ve Vondřichově ulici.

Topná sezona začala. Když ještě dorazí babí léto, radiátory vychladnou

22. 9. 2022 | Vzhledem k předpovědi počasí, která v nadcházejících dnech slibuje chladnější teploty, byla třetí zářijový víkend v Mladé Boleslavi zahájena letošní topná sezona. Podle dlouhodobých průměrů topná sezóna na nejrůznějších místech v České republice začíná 17. září. V Boleslavi to tak letos vyšlo přesně na den.

Mladá Boleslav má další stanoviště podzemních kontejnerů

21. 9. 2022 | Mladá Boleslav má již 21 stanovišť podzemních kontejnerů. Jako dosud poslední z nich bylo uvedeno do provozu minulý čtvrtek ve vnitrobloku u ulice J. Palacha. V současné době jsou již projekčně připravena další dvě stanoviště, a to na Slovance a v Pezinské ulici.

Nemocnice v Boleslavi výrazně sníží spotřebu energií. Pomohou sluneční panely

20. 9. 2022 | V Oblastní nemocnici Mladá Boleslav začala intenzivní modernizace energetiky. Spotřeba se sníží o 20 procent a špitál za 10 let trvání projektu uspoří 80 milionů korun. Dodavatelem je společnost ENESA z holdingu ČEZ ESCO, která nemocnici ve smlouvě garantuje roční úsporu 8 milionů korun.

Ochránci přírody chtějí vysadit 400 stromů. Chybí ale dobrovolníci

20. 9. 2022 | S žádostí o pomoc se na veřejnost obracejí ekologové z Českého svazu ochránců přírody Klenice. Ti chtějí podobně jako loni vysázet i letos na podzim na předem vybraných místech více než 400 stromů a keřů. Jenže jim chybí dobrovolníci, kteří by přiložili ruku k dílu.

Video, foto: Český unikát. Boleslavské autobusy pojedou na odpady z kuchyně

19. 9. 2022 | V průmyslové zóně v Plazích v Mladé Boleslavi vznikla nová bioplynová stanice. Je unikátem v celé zemi. Zpracovávat totiž bude bioodpad, především zbytky z jídelen, restaurací a obchodů. Ve složité technologii pak bude proměněna na biometan, tedy zemní plyn. Právě na něj začnou už během příštího roku jezdit autobusy městské hromadné dopravy, a také svozové vozy na odpad.

Video: Výstava na boleslavském náměstí připomíná kruté příběhy obětí totalit

18. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Až do 30. září je na Staroměstském náměstí k vidění výstava Střední Čechy v Paměti národa. Přináší dvanáct příběhů z dob války, okupace a totality. Všechny se odehrály v kulisách významných míst kraje a mají paralelu v tom, co se dnes děje na Ukrajině. Nechybí ani osudy lidí přímo z Mladé Boleslavi.

Video, foto: Na Den otevřených dveří v útulku přivezli návštěvníci i dobroty

17. 9. 2022 | Více než roční fungování má za sebou útulek pro psy a kočky v Březnu nedaleko Mladé Boleslavi. V sobotu jeho provozovatelé uspořádali Den otevřených dveří. I s nadějí, že si návštěvníci některé zvíře zamilují a odvezou domů.

Začala stavba obchvatu Benátek. Z města má odvést hlavně nákladní dopravu

17. 9. 2022 | Tento týden byly slavnostně zahájeny přípravné práce na části obchvatu Benátek nad Jizerou. Nová silnice bude dlouhá zhruba 700 metrů. Propojí silnici na konci Benátek v ulici Mladské s tahem mířícím z dálničního sjezdu do Jiřic a Milovic. Kopírovat bude dálnici D10.

Škoda Auto si nechala registrovat dvě nová jména pro své modely

16. 9. 2022 | Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto si nechala u Úřadu průmyslového vlastnictví registrovat dvě nová jména pro své modely. Jde o jména Sharyaq a Prediaq.

V útulku začal fungovat psí hotel. V sobotu zve na Den otevřených dveří

16. 9. 2022 | Již rok a půl úspěšně funguje městský zvířecí útulek v bývalé březenské hájence. Objekt má za sebou třetí etapu rekonstrukce. Během posledních měsíců vznikl nový hotel pro psy, kočičí karanténa a rozšířeny byly i kapacity kotců pro psy.

V Mladé Boleslavi se koná Středověký jarmark, řidiče čeká omezení

16. 9. 2022 | V sobotu se na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi uskuteční Středověký jarmark. Příchozí potěší dobové tržiště, nabídka řemeslných produktů i bohaté občerstvení a zajímavý celodenní program.

Video, foto: V Mladé Boleslavi odstartovala Oldtimer Bohemia Rally 2022

15. 9. 2022 | Veteránská automobilová soutěž Oldtimer Bohemia Rally 2022 se koná od 15. do 17. září. S redakčním objektivem jsme ve čtvrtek navštívili parkoviště u Domu kultury v Mladé Boleslavi, kde byly vozy k vidění před startem prvního dne.

Záchranka začala nově ke zraněným a nemocným vyjíždět i z Benátek nad Jizerou

15. 9. 2022 | Od tohoto týdne budou záchranáři vyjíždět za pacienty z nové výjezdové stanice v Benátkách nad Jizerou. Nová základna zkrátí čas dojezdu záchranářů a zlepší dostupnost péče v dané oblasti.

Podívejte se: Mladá Boleslav i okolní města budou mít knihu s leteckými záběry

15. 9. 2022 | Připravuje se vydání pozoruhodné knihy, která představí Mladou Boleslav a okolní obce pohledem seshora. Tedy ze vzdušného prostoru nad městem a okolím. Boleslavský region bude možné spatřit netypickým leteckým pohledem v nově připravované knize s názvem Mladá Boleslav a okolí z nebe.

Foto: Náměstí Republiky v Mladé Boleslavi je v novém hávu. Jak se vám líbí?

13. 9. 2022 | Náměstí Republiky v Mladé Boleslavi dostalo úplně novou podobu. Po několika měsících stavebních prací při budování cyklostezky a chodníků, nových přechodů pro chodce a autobusových zastávek vše vyvrcholilo proměnou střední části náměstí.

Zachycená dešťová voda zavlažuje trávníky a hřiště u boleslavské základní školy

13. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Vzorový projekt s využitím dešťové vody začal fungovat u 9. základní školy v Mladé Boleslavi. Magistrát investoval do zachycení srážkových vod z objektu tělocvičny a jejich následného využití pro automatickou závlahu. Přebytečná voda se bude likvidovat vsakem do podloží, aby nebyla vypuštěna do jednotné kanalizační sítě.

Foto: Boleslaví se proháněly historické autobusy. Dopravní podnik slavil výročí

12. 9. 2022 | Dopravní podnik Mladá Boleslav slavil čtvrt století své existence. Připravil mimo jiné výstavu historických autobusů, ve kterých se mohli zájemci nejen vyfotit, ale také svézt při historických jízdách městem. Není divu, že akce vzbudila obrovský zájem a přilákala velké množství lidí.

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
20:12:10 | 24.09.2022Zpravodajství MladáBoleslavDnes.cz

Automobilky dohání ztráty z první poloviny roku, drahé energie ale ohrožují celý sektor

Výroba automobilů v ČR se po letních měsících konečně dostala do černých čísel. Od začátku roku bylo vyrobeno celkem 801 774 nových osobních vozidel (+ 3,4 %). Za růstem stojí zlepšení situace v dodavatelsko-odběratelských řetězcích, ale také nízká ...

Požár rodinného domu v Horním Bousově vyhnal z domu 17 osob

Informaci o požáru v podkroví rodinného domu v obci Horní Bousov na Mladoboleslavsku přijala tísňová linka středočeských hasičů v úterý 20. září v 21. ...

Středočeši třídí nejvíce ze všech krajů, i tak ale pravidelně nacházejí odpadky v přírodě

Pohozené odpadky ve volné přírodě jsou bohužel v České republice nepříjemnou realitou. Z nedávného průzkumu Iniciativy pro zálohování vyplynulo, že po ...

Nadace O2 spustila první ročník grantové výzvy Sázej stromy. Rozdá celkem půl milionu korun

Nadace O2 vyhlašuje první ročník grantového programu Sázej stromy.cz, díky kterému mohou nejen obce a školy získat až 100 tisíc korun. Do výzvy se moh ...

Letos poprvé budou obecní zastupitele v Česku volit i občané EU

Pro občany Evropské unie jsou obecní volby spolu s těmi do Evropského parlamentu jediné, ve kterých u nás mohou volit i oni. V minulosti jim však česk ...Sobota 24.9.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.