MladáBoleslavDnes.cz
MladáBoleslavDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Boleslavský deník - zprávy

Z regionu

Boleslavský deník - zprávy Zdroj: Boleslavský deník - zprávy |

Stavba útulku je u konce. Nyní se čeká už jen na kolaudaci

1. 10. 2020 | /FOTOGALERIE/ Stavba útulku pro opuštěná zvířata, který v Mladé Boleslavi scházel, je konečně hotová. Předcházela tomu ale dlouhá léta boje. Město totiž o zařízení tohoto typu původně nestálo. Až v posledních letech členkám Spolku na ochranu opuštěných zvířat pomohl náměstek primátora Daniel Marek. Společně našli vhodnou lokalitu, bývalou hájenku u Března a mohlo se začít s výstavbou.

Ředitelé škol na Boleslavsku: Uzavření a distanční výuku si nepřejeme

1. 10. 2020 | Střední a odborné školy by se v pondělí 5. října měly uzavřít kvůli špatné epidemiologické situaci. Ředitelé škol jsou na tuto eventualitu připraveni, vůbec žádnou radost z toho však nemají. Distanční forma výuky podle nich například nemá takové výsledky, jako kdyby žáci normálně chodili do školy. Kromě toho budou mít velmi komplikovanou situaci studenti všech škol, na kterých je součástí vyučování povinná praxe. ...

Parkovací dům u nemocnice bude od čtvrtka v provozu

30. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zástupci města Mladá Boleslav, nemocnice i Středočeského kraje ve středu dopoledne otevřeli nový parkovací dům u Klaudiánovy nemocnice. Celých pět dní budou mít nyní Boleslaváci na to, aby jej vyzkoušeli úplně zadarmo. Bezplatně zde můžete zaparkovat mezi prvním a pátým říjnem.

O volby z auta nebyl velký zájem. Lidé ještě mohou žádat o donášku urny domů

30. 9. 2020 | Ve středu od sedmé hodiny ranní do patnácté odpolední měli obyvatelé Mladoboleslavska, kteří se dostali do karantény nebo onemocněli koronavirem, možnost jít volit v krajských volbách. Takzvaný drive-in, který obsloužila armáda, vznikl přímo v Mladé Boleslavi u letiště v Regnerově ulici. Zájem ale nebyl valný.

Parkovací dům u nemocnice brzy přivítá první auta

30. 9. 2020 | Parkovací dům u Klaudiánovy nemocnice je hotový. Pacienti, ale i obyvatelé z okolí tu už velmi brzy zaparkují svá auta. Slavnostně bude dům uveden do provozu v poslední zářijový den. Od prvního října se v něm už bude moci běžně parkovat. Stavba domu trvala necelý rok.

Fitness centra v ohrožení. Na Boleslavsku jim klesla návštěvnost i o 40 procent

30. 9. 2020 | Fitness centra jsou v ohrožení. V důsledku epidemie koronaviru jim rapidně poklesla návštěvnost. Mladoboleslavská zařízení počítají ztráty v desítkách procent. Další uzavření by fitka přivedlo k půjčkám i ke krachu.

Covid úřaduje na boleslavských školách. Žádná ale nechce distanční výuku

29. 9. 2020 | Na 2. základní škole v Mladé Boleslavi a na Základní škole Husovo náměstí v Benátkách nad Jizerou se objevil covid-19 a žáků i u pedagogů. Obě dvě instituce musely přistoupit k omezením a ke karanténě. Boleslavské školy se obávají uzavírání a distanční výuky.

Horečtí studenti mají nové zázemí pro zahradníky

28. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Nový zahradní domek slavnostně otevřela SOŠ a SOU Horky nad Jizerou. Vyrostl na pozemku místního zahradnictví. „Bude sloužit hlavně našim zahradníkům a zemědělcům, kteří si to zaslouží. Jsou šikovní a pracovití a jsem rád, že mají něco nového a pěkného,“ uvedl ředitel školy Vratislav Morava.

PŘED 10 LETY: Američtí filmaři obsadili věznici v Mladé Boleslavi

27. 9. 2020 | Do Boleslavi dorazili v roce 2010 filmaři z Hollywoodu. Natáčeli tu záběry akčního trháku Mission Impossible 4.

V benáteckém domově seniorů mají covid klienti i personál, většina bez příznaků

26. 9. 2020 | Těžké časy zažívají v Centru komplexní péče v Benátkách nad Jizerou. V zařízení, které slouží jako domov seniorů a které provozuje také pečovatelské služby, se vyskytl koronavirus. Nákazou onemocněli klienti i zaměstnanci zařízení včetně jeho ředitelky Moniky Megličové.

Klaudiánova nemocnice zavedla systém objednávání k vyšetření na covid-19

25. 9. 2020 | Hodinové fronty jsou minulostí. Klaudiánova nemocnice zavedla objednávací systém pro pacienty, kteří potřebují podstoupit vyšetření na přítomnost viru covid-19. Tato změna již platí a pacienti, kteří přijdou bez objednání, nebudou vyšetřeni.

Svatováclavská jízda bude plná omezení

25. 9. 2020 | Oblíbený závod historických vozidel - Svatováclavská jízda slaví v pondělí 28. září plnoletost, jedná se totiž již o osmnáctý ročník. Bohužel jej ale negativně ovlivní světová epidemie covidu-19. „Vzhledem k mimořádným opatřením bude mít závod redukovanou podobu bez doprovodného kulturního programu,“ uvedl Pavel Šubrt z tiskového oddělení mladoboleslavského magistrátu.

Jen na dálnici šest velkých rekonstrukcí. Boleslavské silnice se dočkají oprav

25. 9. 2020 | Boleslavské silnice by mohly být o něco bezpečnější a pohodlnější. Na příští rok totiž Ředitelství silnic a dálnic plánuje mnoho rekonstrukcí, které mají vést ke zlepšení dopravní situace v okrese. Mezi největší akce pak patří nový sjezd z dálnice D 10 na silnici I/38 ve směru na Nepřevázku a výstavba okružní křižovatky u obce Plazy a Kolomuty na silnici I/16.

Klaudiánova nemocnice zakázala návštěvy

24. 9. 2020 | V Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi jsou od čtvrtka 24. září zakázány návštěvy pacientů. Důvodem je zhoršena epidemiologická situaci ve Středočeském kraji.

I pět případů lidí s covidem denně. Praktici se poslední dny nezastaví

24. 9. 2020 | Pacientů s covidem na Mladoboleslavsku přibývá. Lékaři se nezastaví a u některých již platí přísná pravidla jako na jaře. Své poznatky z poslední doby popsala například praktická lékařka pro dospělé Lenka Lískovcová. „V posledních dvou týdnech se zvýšil počet lidí, které posíláme na covid vyšetření, je to tak 10 až 15 pacientů denně,“ popsala aktuální situaci lékařka.

Nemocnice není semeniště covidu. Lidé přesto odloží i operaci

23. 9. 2020 | V Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi se v poslední době ukazuje velký nešvar. Pacienti začali odkládat návštěvu specialistů kvůli obavám z koronaviru. Nemocnice však důrazně upozorňuje, že podobné obavy jsou naprosto neopodstatněné.

Sázkové kanceláře hnutí ANO ve středních Čechách nevěří

23. 9. 2020 | Sázkové kanceláře Chance a Tipsport vypsaly kurzové sázky na výsledky nadcházejících krajských voleb. Zatímco ve většině krajů vidí bookmakeři poměrně značné šance na vítězství současného vládního hnutí, ve Středočeském a Libereckém kraji podle nastavených kurzů premiérovo uskupení téměř jistě nevyhraje. Aktuální kurz na to, že příští víkend ve Středních Čechách nevyhraje hnutí ANO, je vypsán na 1,15. Tedy velmi nízko. A to v posledních dnech klesal. ...

Lidé s koronavirem budou moci volit z auta

23. 9. 2020 | Letošní volby mají pachuť koronaviru. Pro všechny případy, a aby byla zachována možnost svobodné volby také lidem s onemocněním nebo v izolaci, vzniká možnost odvolit si pomocí speciálního stanoviště drive-in. Jak ho můžete využít a kam si zajedete?

Boleslavský zimák projde rekonstrukcí

22. 9. 2020 | Rekonstrukce čeká zimní stadion v Mladé Boleslavi. V úterý se na něm sešli představitelé města i sportu, aby projednali možnosti a způsob financování oprav. Rekonstrukce by měla navýšit kapacitu haly, zlepšit komfort a rozšířit zázemí především pro mládežnické týmy. Zároveň je v plánu propojení obou ledových ploch krytým průchodem.

Forenzní značení jízdních kol se v Mladé Boleslavi celkem dobře ujímá

22. 9. 2020 | Forenzní značení kol, kdy se do rámů vpravuje takzvaná DNA identita, se v Mladé Boleslavi začíná dobře ujímat. „Doposud bylo označeno celkem 140 kol v celkové hodnotě přesahující tři miliony korun,“ uvedl Bohumil Horáček z městského magistrátu s tím, že jde o počet všech zájemců, kteří se o označení svého bicyklu přihlásili od začátku srpna, kdy projekt startoval.

Zdroj: Boleslavský deník - zprávy - boleslavsky.denik.cz
12:12:40 | 01.10.2020Zpravodajství MladáBoleslavDnes.cz

Se stavbou sjezdu z dálničního přivaděče budou v Jihlavě souviset i dopravní omezení

JIHLAVA - Mimoúrovňová křižovatka silnice I/38 a ulice Romana Havelky začne řidičům sloužit v červenci 2021. Se stavbou budou souviset i dopravní omezení. První z nich začne už v pondělí 5. ...

Do prodeje se dostalo 12 tisíc kusů španělského salámu obsahující salmonely

Státní veterinární správa (SVS) informuje, že se na českém trhu prodával fermentovaný salám fuet od výrobce Embutidos Solà z Barcelony, obsahujíc ...

Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi otevřela nový parkovací dům

Za účasti hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO 2011) byl dnes 30. 9. oficiálně otevřen nový parkovací dům v areálu oblastní ...

Návštěvnost hotelů a penzionů zahraničními hosty se v Česku propadla téměř o sedmdesát procent

Podle nejnovějších dat Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) došlo v prvním pololetí letošního roku k meziročnímu propadu mezinárodních příjezdů ...

Ve volbách může odhlasovat až 16 000 voličů v karanténě

Příští týden, ve dnech 2. a 3. října 2020, proběhnou volby do zastupitelstev krajů a třetiny Senátu. Zvláštními způsoby hlasování bude moci odhlasovat ...Čtvrtek 1.10.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.